REKLAMA

Przed zimą sprawdź płyny i akumulator w samochodzie

Przewodnik Drogowy TOK FM
Data emisji:
2017-10-16 11:00
Prowadzący:
Czas trwania:
01:20 min.
Udostępnij:

Przed zimą warto sprawdzić kilka rzeczy w samochodzie. Poziom płyny hamulcowego i do chłodnicy. Poziom oleju w silniku. Stan akumulatora. Większość wyposażona jest w "magiczne oko". Po kolorach poznamy czy akumulator jest sprawny, wymaga doładowania, albo wymiany.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik rowerowy TOK FM Krzysztof Woźniak dzień dobry zima się zbliża, więc już teraz warto przejrzeć kilka rzeczy w samochodzie tak, żeby nie spotkała nas niemiła niespodzianka podczas mrozów co możemy sprawdzić sami płyn do chłodnicy i hamulcowy i tu producenci wychodzą naprzeciw i w poszczególnych pojemnikach oznaczają poziom, jaki musi być zachowany w potrzebne informacje znajdziemy oczywiście w instrukcji obsługi kolejna rzecz to poziom oleju w silniku tu też Rozwiń » nie ma problemu, bo jest specjalna miarka uwaga olej dolewamy ten sam, na którym jeździmy nie zapominamy o spryskiwacze no ale to oczywista sami możemy też sprawdzić naładowania akumulatora większości z nich wyposażona jest tzw. magiczne oko, dzięki któremu po kolorach rozpoznamy stan naładowania zielony oznacza, że bateria jest HOKEJ czarny, że powinniśmy ją naładować żółte albo biały akumulator do wymiany warto też sprawdzić stan alternatora, który podczas jazdy ładuje akumulator i tu jednak lepiej pojechać do mechanika ten wykona pomiar ładowania i sprawdzić stan paska alternatora w przy okazji zerknie na świece zapłonowe albo żarowe w zależności, która paliwo zasilana silnikiem przewoźnik drogowy i tokfm PL Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK DROGOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Skorzystaj z 40% rabatu w jesiennej promocji. Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i słuchaj wygodniej z telefonu!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA