REKLAMA

Ilu Polaków zabił smog w styczniu tego roku?

Przewodnik Smogowy
Data emisji:
2017-10-18 06:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:39 min.
Udostępnij:

Najbardziej znanym przypadkiem dużej liczby zgonów związanej ze smogiem jest opisany Wielki Smog Londyński z 1952 roku. W wyniku bezpośrednich komplikacji zdrowotnych zmarło ponad cztery tysiące osób. Rozwiń »
Przejdźmy do czasów nam bliskich. Dwa fakty: w styczniu tego roku zmarło o 11 tysięcy osób, czyli 1/ 3 więcej niż w poprzednich latach. I drugi fakt: w tym samym okresie zanieczyszczenie powietrza było ekstremalne, porównywalne z ciężkim smogiem w Chinach. Godzinne stężenia pyłów PM10 sięgające gdzieniegdzie ponad 1000 mikrogramów, dobowe przekraczające kilkaset mikrogramów; norma 50 mikrogramów. Nie tylko na Śląsku czy w Małopolsce, ale i w Łódzkiem, a nawet na Mazowszu. W Warszawie zostały wówczas przekroczone wszelkie normy zanieczyszczenia powietrza, odkąd zanieczyszczenie jest mierzone. Czy jest związek między tymi faktami ? Nawet odliczając ofiary grypy - szacunki mówią mogła być przyczyną śmierci 300 osób oraz mrozu i tlenku węgla - 200 osób, zostaje do wyjaśnienia do wyjaśnienia ok. 8 tysięcy zgonów. Wydaje się bardzo prawdopodobne, że to właśnie zanieczyszczenie powietrza w styczniu tego roku odpowiada za śmierć tych osób.

Słuchajcie także Państwo naszych informacji o stanie powietrza, codziennie w Radiu TOK FM o 8:00 i 16:00. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
wynik smok owych w dzień dobry Ewa Podolska w najbardziej znanym przypadkiem dużej liczby zgonów związanych ze smogiem jest opisany w wielki syn ma koszaliński z 5 0 tego drugiego roku w wyniku bezpośrednich komplikacji zdrowotnych zmarła ponad 4 000 osób i przejdźmy do czasów nam bliskich z zasad, które w styczniu tego roku zmarło 11  000 osób, czyli 1 3 więcej niż w poprzednich latach i drugi fakt w tym samym okresie z zanieczyszczeniem powietrza był ekstremalny w Rozwiń » porównywalnym z ciężkim smogiem w Chinach w godzinę stężenie pyłów Pm 1 0 sięgający gdzieniegdzie ponad 1000 µg dobudowy przekraczającej kilkaset mikro gramów norma 50  000 000 i tylko na Śląsku czy w Małopolsce, ale i w łódzkim nawet na Mazowszu w Warszawie został wówczas przekroczone wszelkie normy zanieczyszczenia powietrza, odkąd zanieczyszczeń jest mierzony jest związek między tymi faktami nawet, odliczając ofiary, gdyby szacunki mówią, że mogą być przyczyną śmierci 30 0 osób oraz mrozu i tlenku węgla 200 osób zostaje do wyjaśnienia około 8 000 z kart wydaje się bardzo prawdopodobne, że to właśnie zanieczyszczenie powietrza w styczniu tego roku odpowiada za śmierć tych osób ciąg dalszy przewodnika jutro o Szubina w lipcu wejdzie także państwo nasze informacje o stanie powietrza codziennie w radiu TOK FM o ósmej i szesnaste przewodnik psa mogą Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK SMOGOWY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA