REKLAMA

mBank wprowadza kartę wielowalutową

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2017-10-27 11:00
Czas trwania:
01:37 min.
Udostępnij:

Banki starają się odpowiadać na potrzeby klientów oferując im nowe usługi. Od niedawna w ofercie banków działających w Polsce można znaleźć karty wielowalutowe, pozwalające na rozliczanie transakcji nie w jednej, przypisanej walucie - ale w kilku różnych, bez przerzucania na klientów dodatkowych prowizji. Rozwiń »

Najnowszą ofertę w tym zakresie przygotował dla swoich klientów mBank. Produkt pomyślany jest głównie z myślą o zamożniejszych klientach, którzy zarabiają co najmniej 5 tys złotych na rękę lub mają duże oszczędności. Karta pozwoli rozliczać transakcje w 150ciu walutach świata, a kursem przeliczeniowym będzie ten, który oferuje operator, w tym wypadku VISA. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli chcemy rozliczać się w jakiejś obcej walucie - najpierw musimy nią zasilić nasz rachunek.

Podobnie działa to także w innych bankach, choć wybór walut do rozliczeń bywa mniejszy. Takie wielowalutowe karty nie należą do najtańszych - w mBanku koszt to 10 zł miesięcznie, czyli blisko dwa razy więcej niż za podobną usługę w innych bankach - PKO BP, ING czy Citi Handlowym, przy czym w tych bankach czasem za samą kartę nie płacimy, bank pobiera jednak opłatę za prowadzenie naszych kont walutowych. Jak zwykle więc przy ofertach bankowych - warto mieć czujne oko i obserwować promocje - wtedy możemy sporo zaoszczędzić! Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy w TOK FM Aleksandra Predenkiewicz dzień dobry banki starają się odpowiadać na potrzeby klientów, oferując im coraz to nowe usługi od niedawna w ofercie banków działających w Polsce można znaleźć karty wielowalutowe pozwalające na rozliczanie transakcji nie tylko w 1 przypisanych im się, ale w kilku różnych bez przerzucania na klientów dodatkowych prowizji najnowszą ofertę w tym zakresie przygotował dla swoich klientów Mbank produkt tworzony jest Rozwiń » głównie zmyślą o zamożniejszych osobach, które zarabiają co najmniej 5 000 zł na rękę lub mają duże oszczędności karta pozwala rozliczać transakcje w 1 50 waluta świata, a kursem przeliczeniowym będzie ten, który oferuje operator karty w tym wypadku jest wiza trzeba to jednak pamiętać, że jeżeli będziemy chcieli rozliczyć się jakiś obcy ludzie to najpierw trzeba ją zasilić nasz rachunek podobnie działa to także w innych bankach, chociaż wybór walut do rozliczeń bywa znacząco mniejszy takie wielonarodowe karty nie należał jednak najtańszych w Mbanku koszt to 10 zł miesięcznie, czyli blisko 2 × więcej niż za podobne usługi w innych bankach takich jak PKO BP ING kredyt handlowy była też często także za samą kartę nie płacimy, ale bank będzie pobierał opłatę za prowadzenie naszych kont walutowych także jak zwykle przy ofertach bankowych warto mieć czujne oko i obserwować promocje w tedy możemy sporo zaoszczędzić przewodnik finansowy to kawę w całej audycji wysłuchać w aplikacji mobilnej TOK FM oraz na stronie TOK FM PL i Kosznik audyt Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Więcej niż na antenie! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj i słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA