REKLAMA

Nowy samochód? Nie leasing, nie kredyt - tylko wynajem długoterminowy!

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2017-12-06 11:00
Czas trwania:
02:08 min.
Udostępnij:

Zakup sfinansowany kredytem bankowym albo leasing - to najczęściej wykorzystywane przez przedsiębiorców pomysły na odświeżenie floty. Tymczasem rynek proponuje jeszcze jeden sposób na jeżdżenie nowym autem - czyli tak zwany wynajem długoterminowy. Tego typu ofert jest coraz więcej i znajdują one swoich klientów - choć usługa jest specyficzna. Rozwiń »

Kiedy bierzemy kredyt na auto, lub samochód w leasingu - po zapłaceniu umówionych kwot, po kilku latach staniemy się jego właścicielami. Tymczasem w przypadku wynajmu długoterminowego - płacić musimy, ale raczej nie staniemy się właścicielami samochodu, którym jeździmy. Co prawda niektóre firmy po jakimś czasie użytkowania pozwolą nam odkupić samochód - ale będzie to dotyczyło każdego samochodu. Wynajmując więc auto - ponosimy związane z tym koszty, ale mamy też i przywileje.

Po pierwsze - auta, które firmy proponują klientom w ramach wynajmu długoterminowego są oczywiście różnej klasy - ale mamy tu bogatą ofertę samochodów z wyższej półki. Po drugie - wiele ofert skonstruowanych jest tak, że jeśli podpiszemy umowę najmu dajmy na to na dwa lata, ale po kilku miesiącach auto nam się znudzi - będziemy mogli je zmienić. Auto serwisuje za nas firma, od której je wynajęliśmy, to ona opłaca ubezpieczenie itd. Kolejny możliwy atut: po wygaśnięciu naszej umowy po prostu zwracamy go firmie i nie musimy martwić się np. sprzedawaniem samochodu. Po prostu bierzemy kolejne - i już. A teraz najciekawsze: przy wynajmie długoterminowym, ustalamy z góry, ile kilometrów możemy przejechać danym samochodem w ramach naszej umowy, załóżmy 120 tysięcy przez trzy lata. Co, jesli przejedziemy więcej? Oczywiście będziemy musieli dopłacić.

Stawki najmu zależą oczywiście od auta które wybierzemy czy długości umowy, ale zaczynają się od kilkuset złotych miesięcznie. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Predenkiewicz dzień dobry zakup sfinansowany kredytem bankowym albo leasing to najczęściej wykorzystywane przez przedsiębiorców pomysły na odświeżenie Floty swoich aut tymczasem rynek proponuje jeszcze 1 sposób na jeżdżenie nowym samochodem w oczy tzw. wynajem długoterminowy tego typu ofert jest coraz więcej i znajdują one swoich klientów, chociaż usługa jest specyficzna bo kiedy bierzemy kredyt na auto albo samochodów leasingu w po Rozwiń » spotkaniu umówionych kwot po kilku latach staniemy się jego właścicielami tymczasem w przypadku wynajmu długoterminowego płacić musimy, ale raczej nie staniemy się właścicielami są dochody którymi jeździmy co prawda niektóre firmy jakimś czasie użytkowania pozwolono mu kupić samochód, ale nie będzie dotyczyło każdego samochodu w wynajmując, więc auto ponosimy za tonę z tym koszty nie jesteśmy jego właścicielami, ale mamy też pewne przywileje po pierwsze, auto, które firmy proponują klientom w ramach wynajmu długoterminowego są oczywiście różne klasy, ale mamy tutaj bogatą ofertę samochodów z wyższej półki po drugie, wiele ofert skonstruowanych jest tak, że jeśli podpiszemy umowę najmu netto na 2 lata, ale po kilku miesiącach o to nam się z Łodzi będziemy mogli je zmienić auto serwis rywala firma, której wynajęliśmy to ona opłaca ubezpieczenie i t d. kolejne możliwe atut po wygaśnięciu naszej umowy po prostu zwracamy samochód w firmie nie musimy martwić n p. jego sprzedawanie na prosty bierzemy kolejne już ma teraz najciekawsze przy wynajmie długoterminowym z góry ustalamy ile kilometrów możemy przejechać w danym samochodem i w ramach naszej umowy może to być n p. 1 20  000 km przez 3 lata co, jeżeli przejedziemy w tym czasie trochę więcej oczywiście będziemy musieli za to dopłacić stawki najmu długoterminowego zależą oczywiście od auta, które wybierzemy 3 długości trwania naszej umowy, ale zaczynają się już od kilkuset złotych miesięcznie przewodnik finansowy to kafelki w Pelplinie w całej audycji wysłuchać w aplikacji mobilnej TOK FM oraz na stronie TOK FM PL i Kosznik audyt Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA