REKLAMA

Koniec geoblokowania - za rok zakupy przez internet zrobisz w dowolnym kraju UE.

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2017-12-21 11:00
Czas trwania:
01:34 min.
Udostępnij:

Denerwowało Was przy zakupach przez internet, że nie możecie czegoś kupić, bo oferta nie jest dostępna w Polsce? To ma się zmienić. Miesiąc temu unijne kraje porozumiały się w sprawie zniesienia geoblokowania - co ułatwi zakupy on-line w dowolnym sklepie internetowym w dowolnym państwie wspólnoty. Rozwiń »

Teraz można było spotkać się z tym, że kiedy w zagranicznym sklepie podawaliśmy adres do wysyłki do Polski - pojawiała się informacja, że dany sklep w naszym kraju przesyłek nie obsługuje - czasem więc traciliśmy szansę na kupno jakiegoś produktu taniej niż w Polsce. Jak ma być po nowemu? Sklep nadal będzie mógł nie oferować wysyłki zakupionych towarów zagranicę - ale klient dostanie możliwość samodzielnego zlecenia transportu dowolnej firmie kurierskiej.

Na razie jednak uzgodnienia nie dotyczą treści audiowizualnych - czyli nadal Spotify, iTunes czy telewizje internetowe będą mogły udostępniać treści tylko w części krajów. To dlatego, że uzgodnienia w sprawie usług objętych prawami autorskimi zostały wyłączone z porozumienia. Praca nad tą częścią usług internetowych mają zakończyć się za dwa lata.

Porozumienie w sprawie zniesienia geoblokowania w e-commerce ma wejść w życie po 9. miesiącach od ich przyjęcia - czyli pewnie na kolejne Święta, swobodnie zakupy będzie można zrobić również w sklepach zagranicznych. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Rynkiewicz dzień dobry denerwuje was przy zakupach w internecie, że czegoś nie możecie kupić tylko, dlatego że oferta nie jest dostępna w Polsce, bo to właśnie ma się zmienić w miesiąc temu inne kraje porozumiały się w sprawie zniesienia dla odblokowania co ma ułatwić zakupy online w dowolnym sklepie internetowym w dowolnym państwie wspólnoty teraz można spotkać się z tym, że 1 z zagranicznym sklepie podawaliśmy adres wysyłki do Rozwiń » Polski pojawiła się informacja, że dany sklep w naszym kraju przesyłek nie obsługuje trasę, więc straciliśmy w ten sposób szansę na kupno jakiegoś produktu taniej niż w Polsce jak ma być ponownemu sklep nadal będzie mógł oferować wysyłki zakupionych towarów poza granice, ale klient dostanie możliwość samodzielnego zlecenia transportu dowolnej wybranej przez siebie firmy kurierskiej porozumienia w sprawie zniesienia do blokowania w e-commerce ma wejść w życie po 9 miesiącach od ich przyjęcia 3 i pewnie na kolejne święta swobodnie zakupy będzie można zrobić również w sprawach zagranicznych na razie jednak uzgodnienia nie dotyczą treści audiowizualnych, a to znaczy, że nadal Spotify iTunes czy telewizje internetowe będą mogły udostępniać treści tylko w niektórych krajach to, dlatego że uzgodnienia w sprawie usług objętych prawami autorskimi zostały wyłączone z obecnego porozumienia w prace nad tą częścią usług internetowych mają zakończyć się za 2 lata przewodnik finansowy to kre w w całej audycji wysłuchać w aplikacji mobilnej TOK FM oraz na stronie TOK FM PL i Kosznik audyt Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Więcej niż na antenie! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj, słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA