REKLAMA

Przedsiębiorco, nie przegap ważnych styczniowych terminów!

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2018-01-03 11:00
Czas trwania:
01:58 min.
Udostępnij:

Drodzy przedsiębiorcy, jak co roku przypominam - nie przegapcie ważnych styczniowych terminów! Dwie ważne dla Was daty to 20sty stycznia i 31 stycznia. Rozwiń »

20sty dzień stycznia to jak co roku ostateczny moment, w którym osoby prowadzące firmę mogą wybrać metodę opodatkowania. Tradycyjnie do wyboru macie kartę podatkową, ryczałt, podatek liniowy lub opodatkowanie na zasadach ogólnych - czyli 18sto lub 32u procentowym PITem. Jeśli po analizach wyjdzie Wam, że opłaca się rozliczać w formie karty podatkowej - musicie wypełnić druk PIT-16. Zmiana na inne formy opodatkowania wymaga jedynie złożenia zwykłego oświadczenia w urzędzie skarbowym. Można je wysłać pocztą lub przez platformę e-puap. Dokument musi zawierać nasze dane identyfikujące - imię i nazwisko, adres, NIP, opis formy prowadzonej przez nas działalności - czy jest to spółka cywilna czy działalność jednoosobowa.

Podatnicy, których przychody w ubiegłym roku nie przekroczyły równowartości 25 tysięcy euro i który wybrali ryczałt jako formę opodatkowania, mogą rozważyć, czy będą woleli rozliczać się co miesiąc czy kwartalnie. Informacja o tym wyborze także do 20go stycznia musi trafić do urzędu skarbowego.

Oczywiście jeśli prowadzisz firmę i nie chcesz niczego zmieniać rozliczeniach podatkowych, nie musisz składać żadnych oświadczeń ani dokumentów - raz wybrana forma opodatkowania obowiązuje dopóki jej nie odwołasz.

Przypominam też o drugim ważnym terminie - to 31 stycznia. Najpóźniej w tym dniu fiskus powinien otrzymać wypełniony PIT za 2017 rok od przedsiębiorców, którzy rozliczali się przez kartę podatkową lub ryczałt. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Predenkiewicz dzień dobry przedsiębiorcy jak co roku przypominamy nie przegapcie ważnych wrześniowych terminów 2 ważne dla was daty to 20 stycznia i 3 1 stycznia 2 dwudziesty 2 stycznia to jak co roku ostateczny moment, w którym osoby prowadzące firmy mogą wybrać metodę opodatkowania tej firmy wprowadzenie do wyboru jest karta podatkowa ryczałt podatek liniowy lub opodatkowaniu na osobę w ogólnych, czyli 1 8 lub 3 2 %owym internet, jeżeli Rozwiń » po analizie wyjdzie wam, że opłaca się rozliczać w formie karty podatkowej, do której trzeba wypełnić druk PIT 16 zmiana na inne formy opodatkowania wymaga jedynie złożenia zwykłego oświadczenia w urzędzie skarbowym może wysłać pocztą lub przez Platformę ePUAP dokument musi zawierać nasze dane identyfikujące imię nazwisko adres NIP firmy oraz opis formy prowadzonej przez nas działalności jest to spółka cywilna czy działalność jednoosobowa my oczywiście informacja o tym, jaką formę opodatkowania i wybieramy przypomina też, że podatnicy, których przychody w ubiegłym roku nie przekroczyły równowartości 2 5   000 EUR i którzy wybrali ryczałt jako formę opodatkowania mogą rozważyć czy będą rozliczać się co miesiąc czy kwartalnie w informacji o tym, wyborze także do 20 stycznia musi trafić do urzędu skarbowego oczywiście, jeżeli prowadzisz firmę niczego nie chce zmieniać w rozliczeniach podatkowych to nie musisz składać żadnych oświadczeń ani żadnych dokumentów teraz wybrana forma opodatkowania obowiązuje tak długo dopóki sami nie odwoła się przypominam też o drugim ważnym terminie, czyli 30 01. dniu stycznia najpóźniej w tym dniu fiskus powinien otrzymać wypełniony PIT za 20 1 7 rok od przedsiębiorców, którzy rozliczali się przez skarb podatkową albo przez ryczałt przewodnik finansowy tokfm 5 w całej audycji wysłuchać w aplikacji mobilnej TOK FM oraz na stronie TOK FM PL i Kosznik audyt Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 40% zniżką! Dobrego słuchania w 2023!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA