REKLAMA

Firmę zarejestrujesz przez bankowość internetową. Ruszają nowe usługi.

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2018-02-02 11:00
Czas trwania:
01:26 min.
Udostępnij:

Banki, starając się o nowych klientów, co rusz oferują im nowe usługi. Tym razem PKO BP chce skusić tych, którzy planują otworzenie własnej firmy. Bank udostępnił właśnie nową funkcję, która pozwala założyć firmę całkowicie przez internet, bez wychodzenia z domu. Rozwiń »

Po zalogowaniu się na konto w banku, za pomocą formularza będzie można po pierwsze zgłosić firmę do państwowej Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, aktywować konieczny do tego Profil Zaufany (usługa umożliwiająca elektroniczną identyfikację w kontaktach z e-administracją) i założyć bankowy rachunek biznesowy.

Jednego nie będzie można zrobić przez sieć - czyli zarejestrować się jako płatnik podatku VAT. Tutaj nadal trzeba osobiście udać się urzędu skarbowego, żeby na miejscu złożyć odpowiednie dokumenty.


Usługę rejestracji firmy chcą mieć w ofercie także inne instytucje - nad swoją ofertą pracuje np. mBank.

Tak naprawdę rejestrację firmy już dziś można przeprowadzić przez internet bez udziału banków - pozwala na to strona CEIDG. Banki przekonują jednak, że przewagą ich oferty jest możliwość jednoczesnego aktywowania profilu zaufanego czy szybkiego założenia konta firmowego. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Predenkiewicz dzień dobry banki, starając się nowych klientów co rusz oferują nowe usługi tym razem PKO BP chce skusić tych, którzy planują otworzenie własnej firmy w bank udostępnia właśnie nową funkcję, która pozwala założyć firmę całkowicie przez internet bez wychodzenia z domu po zalogowaniu się na konto banku za pomocą formularza będzie można po pierwsze, zgłosić firmę do Państwowej centralnej ewidencji informacji Rozwiń » działalności gospodarczej aktywować koniecznym do tego profilu zaufania, czyli usługę umożliwiającą elektroniczną identyfikację w kontaktach z administracją oraz założyć bankowy rachunek biznesowy i 1 nie będzie można zrobić przez sieć, czyli zarejestrować się jako płatnik podatku VAT tutaj nadal trzeba będzie osobiście udać się do urzędu skarbowego, żeby na miejscu złożyć odpowiednie dokumenty i usług rejestracji firm przez konto bankowe chcemy także w ofercie inne instytucje na swoją ofertą pracuje n p. Mbank, a tak naprawdę rejestracji firmy już dziś można przeprowadzić przez internet bez udziału banków pozwala na to strona CEIDG banki przekonują jednak, że przewagą ich oferty będzie możliwość jednoczesnego aktywowania profilu zaufanego do szybkiego założenia konta firmowego przewodnik finansowy to kafelki w Pelplinie w całej audycji wysłuchać w aplikacji mobilnej TOK FM oraz na stronie TOK FM PL i Kosznik audyt Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam, oraz sprawdź jak działa nowe internetowe radio TOK+Muzyka. Wybierz pakiet Standardowy i słuchaj wygodniej w aplikacji!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA