REKLAMA

Kawa - zdrowa czy nie?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2018-02-05 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:26 min.
Udostępnij:

W naszym Przewodniku Medycznym pora na oddech! Nie będzie o żadnej chorobie! Dziś temat lekki, przyjemny i pachnący. Kawa! Rozwiń »
Mała czarna lub z dodatkiem odrobiny mleka, z ubitą śmietanką, ze spienionym mlekiem, zmiksowana z lodami, parzona w filtrach, czyli po amerykańsku, a może po prostu zalana w szklance wrzątkiem?
A każda ma swoją nazwę:
- Espresso
- Espresso macchiato
- Con panna
- Americano
- Latte macchiato
- Capuccino itd. itd.
Wiele osób nie wyobraża sobie bez niej początku dnia i nie tylko
początku... Równocześnie wiele osób słyszy to, co mówiąca te słowa - nie pij rano kawy, wypłuczesz z organizmu wapń i magnez. Odwodnisz się. Zobaczysz. Zaszkodzi ci!
Co jest prawdą, co mitem?
Kawa jest jednym z najintensywniej badanych składników diety, a wiele badań wskazuje, że spożycie kawy w ilości 3-5 filiżanek dziennie wywołuje pożądane efekty fizjologiczne, takie jak poprawę czujności, zwiększenie jasności umysłu oraz zmniejszenie ryzyka zachorowania na cukrzycę typu 2 i choroby układu krążenia.
Więcej o tych i innych właściwościach kawy w następnych odcinkach Przewodnika.

O zwyczajach pracowników dotyczących picia kawy czytaj więcej TUTAJ Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik w TOK FM na zdrowie w dzień dobry Ewa Podolska w naszym przewodniku medycznym wolna od tych mniej będzie o żadnej choroby i w dziś temat lekkich przyjemnych pachnących kawa mała czarna wydatki na Berlin zwleka z bitą śmietanką ze spienionym mlekiem zmiksowana z lodami stażu na piętrach, czyli amerykańską, a może po prostu dowód na szklance wrzątkiem w każdy ma swoją nazwę espresso espresso makijaż do kompana Amerykanom lat temat kwiatowych cappuccino i t d . tak w Rozwiń » wiele osób nie wyobraża sobie bez nich początku dnia nie tylko początku równocześnie wiele osób słyszy to co mówiąc te słowa nie wiedziano kawy wypłucze z organizmu wapń magnez odwodnić się zobaczysz zaszkodzić co jest prawdą i są mity kawa jest w 1 z naj intensywniej badanych składników diety, a wiele badań wskazuje, że spożycie kawy w ilości 3 do 5 filiżanek dziennie wywołuje pożądany efekt fizjologiczny tak jak w poprawę płynności na zwiększenie jasności umysłu oraz zmniejszenie ryzyka zachorowania na cukrzycę typu drugiego i choroby układu krążenia i więcej o tych i innych właściwości kawy w następnych odcinkach przewodnikach od poniedziałku do piątku przed 4 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

kawa

POPULARNE

kawa
PARTNER SERWISU kawa

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj wszystkich audycji Radia TOK FM kiedy chcesz i jak chcesz - na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej!!

Dostęp Premium

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA