REKLAMA

Do 25 lutego trzeba złożyć JPK_VAT!

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2018-02-12 11:00
Czas trwania:
01:34 min.
Udostępnij:

Jeszcze niecałe dwa tygodnie pozostały przedsiębiorcom na złożenie do skarbówki plików JPK_VAT za styczeń. Dla większości najmniejszych firm to pierwszy raz, kiedy muszą złożyć dokument w formie wymaganej przez fiskusa. Dlatego nie warto zwlekać z wypełnieniem obowiązku. Bardzo wielu drobnym przedsiębiorcom sprawę załatwią księgowi – warto się jednak dopytać, czy na pewno ich usługi obejmują również składanie plików JPK. Rozwiń »

Ci VATowcy, którzy nie korzystają z usług księgowych, muszą rozliczyć się samodzielnie. Fiskus udostępnił aplikację, która podpowiada jakie dane i w jakiej forme trzeba podać. Od paru dni dostępne jest też drugie ważne ułatwienie – plik JPK można podpisać już nie tylko przez platformę e-PUAP czy podpisem kwalifikowanym – można wykorzystać także dane uwierzytelniające, czyli wysokość przychodów uzyskanych w 2016 roku. To ta sama metoda weryfikacji, co przy elektronicznym składaniu PITów.

Jeśli przy samodzielnym wypełnianiu pliku JPK_VAT pojawią się jakieś trudności – można udać się do swojego urzędu skarbowego i poprosić o pomoc – w każdym z urzędów są wydelegowani pracownicy właśnie do takiej pomocy. Plik JPK za styczeń trzeba wysłać najpóźniej do 25 lutego. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Rynkiewicz dzień dobry, a jeszcze niecałe 2 tygodnie pozostały przedsiębiorcom na złożenie do skarbówki plików JPKVAT za styczeń dla większości najmniejszych firm to pierwszy raz, kiedy muszą złożyć dokument w formie wymaganej przez fiskusa Piwosze do tego, żeby uniknąć niepotrzebnego stresu w Lewinie zwleka z winy tego obowiązku do ostatniego dnia w bardzo wielu drobnym przedsiębiorcom sprawę załatwią księgowi warto jednak się Rozwiń » dopytać czy na pewno ich usługi obejmują również składanie plików JPKVAT w naszym imieniu radzi hodowcy, którzy nie korzystają z usług księgowych muszą rozliczyć się samodzielnie fiskus udostępnił aplikację, która podpowiada, jakie dane w jakiej formie trzeba podawać od paru dni dostępny jest także drugie ważne ułatwienie pliki JPK można podpisać już nie tylko przez Platformę ePUAP czy podpisem kwalifikowanym można wykorzystać także dane uwierzytelniające, czyli podać wysokość przychodów uzyskanych w 20 16 roku to dokładnie to samo metoda weryfikacji co przy elektronicznym składaniu PIT-ów jeśli przez samodzielny wypaleniu pliku JPKVAT pojawią się jakieś trudności można udać się do swojego urzędu skarbowego i poprosić o pomoc w każdym z urzędów są wynagradzani pracownicy właśnie do takiej pomocy, a pliki JPKVAT za styczeń trzeba wysłać najpóźniej do 2 5 lutego przewodnik finansowy to kre w w całej audycji wysłuchać w aplikacji mobilnej TOK FM oraz na stronie TOK FM PL i Kosznik audyt Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA