REKLAMA

Do 25 lutego trzeba złożyć JPK_VAT!

Data emisji:
2018-02-12 11:00
Audycja:
Przewodnik Finansowy TOK FM
Czas trwania:
01:34 min.
Udostępnij:

Jeszcze niecałe dwa tygodnie pozostały przedsiębiorcom na złożenie do skarbówki plików JPK_VAT za styczeń. Dla większości najmniejszych firm to pierwszy raz, kiedy muszą złożyć dokument w formie wymaganej przez fiskusa. Dlatego nie warto zwlekać z wypełnieniem obowiązku. Bardzo wielu drobnym przedsiębiorcom sprawę załatwią księgowi – warto się jednak dopytać, czy na pewno ich usługi obejmują również składanie plików JPK. Rozwiń »

Ci VATowcy, którzy nie korzystają z usług księgowych, muszą rozliczyć się samodzielnie. Fiskus udostępnił aplikację, która podpowiada jakie dane i w jakiej forme trzeba podać. Od paru dni dostępne jest też drugie ważne ułatwienie – plik JPK można podpisać już nie tylko przez platformę e-PUAP czy podpisem kwalifikowanym – można wykorzystać także dane uwierzytelniające, czyli wysokość przychodów uzyskanych w 2016 roku. To ta sama metoda weryfikacji, co przy elektronicznym składaniu PITów.

Jeśli przy samodzielnym wypełnianiu pliku JPK_VAT pojawią się jakieś trudności – można udać się do swojego urzędu skarbowego i poprosić o pomoc – w każdym z urzędów są wydelegowani pracownicy właśnie do takiej pomocy. Plik JPK za styczeń trzeba wysłać najpóźniej do 25 lutego. Zwiń «

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj wszystkich audycji Radia TOK FM kiedy chcesz i jak chcesz - na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej!!

Dostęp Premium

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA