REKLAMA

Nie odśnieżasz chodnika i dachu? Zapłacisz karę.

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2018-02-13 11:00
Czas trwania:
01:43 min.
Udostępnij:

Ostatnio znów trochę sypnęło śniegiem - dlatego warto przypomnieć właścicielom nieruchomości ich obowiązki związane z odśnieżaniem - oraz konsekwencje, które grożą za bierność w tym zakresie. Mandat pięciuset złotowy może się bowiem okazać najmniejszym problemem. Rozwiń »

Zatem: właściciel nieruchomości powinien odśnieżać chodnik położony bezpośrednio przy granicy nieruchomości. Powinien być odśnieżony starannie, a śnieg nie może być zrzucony na drogę, ani nie może utrudniać przejazdu samochodem czy przechodzenia pieszym. Jeśli otrzymamy mandat za niewykonanie obowiązku i dalej się z niego nie wywiążemy - kara rośnie do nawet półtora tysiąca złotych. A jeśli ktoś na nieodśnieżonym chodniku poślizgnie się i zrobi sobie krzywdę - może domagać się od nas odszkodowania.

Przypomnę jednak - jeśli pomiędzy domem a chodnikiem jest jakiś pas miejskiej zieleni czy inny element infrastruktury, np. płatny parking - wtedy z odśnieżenia jesteśmy zwolnieni.

Nie o same chodniki jednak chodzi. Powinniśmy także pamiętać o usuwaniu śniegu z dachu budynków, strącania sopli lodu czy innych śnieżnych nawisów, i to nie tylko z domu mieszkalnego, ale także z garażu czy pomieszczeń gospodarczych.

W blokach wielorodzinnych, za odśnieżenie terenu odpowiada wspólnota mieszkaniowa lub spółdzielnia. Zatem albo odśnieżą mieszkańcy, albo wezwana zostanie firma zewnętrzna, której wspólnota powierza obowiązek dbania o porządek i przerzuca na nią odpowiedzialność za zaniechania. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Predenkiewicz dzień dobry ostatnio znów trochę sypnęło śniegiem dlatego może warto przypomnieć właścicielom nieruchomości ich obowiązki związane z odśnieżaniem oraz konsekwencje, które grożą za wierność tym zakresie mandaty 500 zło towy może się bowiem okazać w najmniejszym problemem, a zatem właściciel nieruchomości powinien odśnieżać chodnik położony bezpośrednio przy granicy nieruchomości powinien być określony Rozwiń » starannie, a śnieg nie może być zwrócone na drogę ani nie może utrudniać przejazdu samochodem czy przechodzenia wierzymy, że jeżeli otrzymamy mandat za niewykonanie obowiązku i dalej się, gdyby nie będziemy wywiązywać wtedy kara rośnie do nawet 1,5 1000 zł, a jeżeli ktoś na nieodśnieżonym chodniku poślizgnął się zrobić sobie krzywdę może domagać się od nas odszkodowania za niewypełnienie obowiązków przypomnę jednak, że jeżeli pomiędzy domem, a chodnikiem jest jakiś pas miejskiej zieleni czy inny element infrastruktury n p. parking płatny wtedy z odśnieżania jesteśmy zwolnieni nie Osama chodniki jednak chodzi powinniśmy pomagać także usuwanie śniegu z dachów budynków strącania sopli lodu czy innych śnieżnych nawisów i to nie tylko z naszego domu mieszkalnego, ale również z garażu czy pomieszczeń gospodarczych w blokach wielorodzinnych za odśnieżanie terenu odpowiada wspólnota mieszkaniowa lub spółdzielnia Totem albo chodnik odśnieżał mieszkańcy albo wezwana zostanie firma zewnętrzna, której wspólnota powierza obowiązek dbania o porządek i przerzucaniu odpowiedzialności za ewentualne zaniechania przewodnik finansowy to kara w całej audycji wysłuchać w aplikacji mobilnej TOK FM oraz na stronie TOK FM PL kosz NIK audyt Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Aż 60% taniej! Największa obniżka cen TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 60% zniżką!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA