REKLAMA

Za dogadywanie się z klientem poza Allegro możesz stracić konto w serwisie!

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2018-03-01 11:00
Czas trwania:
01:28 min.
Udostępnij:

Sprzedajecie i kupujecie na Allegro? Jeśli zdarzało się Wam przy transakcjach dogadywać się poza aukcją - to musicie się z tą praktyką pożegnać. Serwis wypowiedział wojnę takim działaniom i wprowadził zmiany w regulaminie. Rozwiń »

Najczęściej propozycja dogadania się z klientem poza aukcją wychodziła od sprzedawcy, który np. wolał zakończyć aukcję bez rozstrzygnięcia, żeby nie płacić portalowi należnej prowizji. Teraz jeśli zdecyduje się coś takiego, i proceder zostanie wykryty - Allegro zamknie jego konto w serwisie. A w wykrywaniu pomoóc ma monitorowanie korespondencji, jaka odbywa się między kupującymi a sprzedającymi.

W zmienionym regulaminie jest też inny zapis, dla niektórych kontrowersyjny - w którym serwis zakazuje sklepom dołączania do kupionych przez Allegro przedmiotów ulotek reklamowych.

Zmiany mają się przyczynić do lepszej ochrony interesów serwisu, ale również klientów. Pamiętajmy, że aukcje prowadzone oficjalnie na Allegro są objęte ochroną, możemy złożyć reklamacje itd. Jeśli dogadujemy się ze sprzedawcą poza aukcją - z własnej woli z tej ochrony rezygnujemy. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Predenkiewicz dzień dobry sprzedaje się kupujecie na Allegro, jeżeli zdarzało się go przy transakcjach dogadywać z klientami poza aukcją rozwodzić się taką praktyką pożegnać serwis wypowiedział wojnę z takimi działaniami wprowadził zmiany w regulaminie najczęściej propozycje dogadania się z klientem poza aukcją wychodziła od sprzedawcy, który n p. wolał zakończyć aukcję bez rozstrzygnięcia, że nie płacić portalowi Rozwiń » należnej prowizji teraz, jeżeli zdecyduje się na coś takiego procederu zostanie wykryty Allegro zamknie jego konto w serwisie, a w wykrywaniu prób dogadywania się poza aukcją w pomoc ma monitorowania korespondencji tego odbywa się pomiędzy kupującymi, a sprzedającymi zmienionym regulaminie znalazł się również inny zapis niektórych kontrowersyjne, którym serwis zakazuje sklepom dołączone do kupionych przez klientów przedmiotów ulotek reklamowych zmiany mają przyczynić się do lepszej ochrony interesów serwisu, który zarabia przede wszystkim na prowizjach za prowadzone aukcje, ale również do większej ochrony klientów pamiętajmy, że aukcje prowadzone oficjalnie na Allegro są objęte ochroną dają nam prawo do reklamacji tak dalej, a jeżeli dowiadujemy się ze sprzedawcą poza aukcją z własnej woli takiej ochrony w rozwój przewodnik finansowy pokazał w całej audycji wysłuchać w aplikacji mobilnej TOK FM oraz na stronie TOK FM PL i Kosznik audyt Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i słuchaj wygodniej z telefonu!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA