REKLAMA

Co wolno a czego nie w niedziele objęte zakazem handlu?

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2018-03-02 11:00
Czas trwania:
01:53 min.
Udostępnij:

To jeszcze nie ta najbliższa niedziela - ale wielkimi krokami zbliża się moment, w którym sklepy w niedzielę będą zamknięte - stanie się to 11 marca, czyli w przyszłym tygodniu. Trwają więc ostatnie gorączkowe ustalenia co w taką niedzielę z ograniczeniem jest dozwolone w handlu, a co zabronione. Po to, żeby rozwiać choć część wątpliwości, Państwowa Inspekcja Pracy opublikowała wytyczne w formie pytań i odpowiedzi, w których wyjaśnia na przykładach, jakie praktyki będą kwestionowane. Rozwiń »

Dla osób, które mają swoje małe sklepy, najważniejszą informacja jest taka: placówkę można otworzyć pod warunkiem, że za ladą stanie właściciel. Może mieć do pomocy kogoś z rodziny - ale taka pomoc musi być nieodpłatna, a co więcej - osoba ta nie może być zatrudniona w danym sklepie w inne dni. Inna doprecyzowana sprawa - to np. wyraźna sugestia Inspekcji Pracy, że organizowanie show-roomów dla klientów, którzy formalnie w sklepie stacjonarnym w niedziele jedynie oglądaliby towary, kupowali je przez internet - i od razu odbierali na miejscu - to naruszenie przepisów i będzie karane mandatem.

Jeśli natomiast chodzi o dworce - to tutaj raczej spodziewajmy się sklepowych drzwi zamkniętych. W instrukcji od inspekcji pracy jest bowiem napisane, że otwarte powinny być tylko te placówki, które naprawdę obsługują pasażerów - np. kasy biletowe. Galerie przydworcowe mają być nieczynne.

Dokument, który opisuje zasady dotyczące zakazu handlu w niedzielę dostępny jest na stronie internetowej Państwowej Inspekcji Pracy. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy w TOK FM Aleksandra Rynkiewicz dzień dobry to jeszcze nie ta najbliższa niedziela, ale wielkimi krokami zbliża się moment, w którym sklep w niedzielę będą jednak zamknięte, a pierwszy raz stanie się to 11 marca, czyli w przyszłym tygodniu trwają teraz ostatnie gorączkowe ustalenia co w oko w niedzielę z ograniczeniem jest dozwolone w handlu to co jest zabronione po to, żeby rozwiać, choć część wątpliwości Państwowa Inspekcja Pracy opublikowała Rozwiń » wytyczne w formie pytań w odpowiedzi, których wyjaśnia na przykładach, jakie praktyki będą kwestionowane dla osób, które mają swoje małe sklepy najważniejsza informacja jest taka placówkę można otworzyć pod wodą wiemy, że za ladą stanie właściciele może mieć do pomocy kogoś z rodziny, ale taka pomoc musi być nieodpłatna co więcej osoba, która pomaga nie może być zatrudniona w danym sklepie w żaden inny dzień niż niedziela inna doprecyzowana sprawa to n p. wyraźna sugestia Inspekcji pracy zorganizowanie show roomu dla klientów, którzy forma jest sklep stacjonarny w niedzielę jedynie oglądaliby towary kupowali je potem przez aplikację internetową i od razu odbierali je na miejscu w sklepie to jednak naruszenie przepisów i takie zachowania będą karane mandatami, jeżeli natomiast chodzi o dworce to tutaj też raczej spodziewamy się sklepowych drzwi zamkniętych instrukcja Inspekcji pracy jest bowiem napisane, że otwarte powinny być tylko te placówki, które naprawdę obsługą pasażerów n p. z kasy biletowe i galerii przy dworcowe mają być nieczynne, a dokument natury się powołuje i którą opisuje zasady dotyczące zakazu handlu w niedzielę dostępny jest na stronie internetowej Państwowej Inspekcji Pracy itp przewodnik finansowy to kafelki w Pelplinie w całej audycji wysłuchać w aplikacji mobilnej TOK FM oraz na stronie TOK FM PL i Kosznik audyt Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 40% zniżką! Dobrego słuchania w 2023!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA