REKLAMA

Co wolno a czego nie w niedziele objęte zakazem handlu?

Data emisji:
2018-03-02 11:00
Audycja:
Przewodnik Finansowy TOK FM
Czas trwania:
01:53 min.
Udostępnij:

To jeszcze nie ta najbliższa niedziela - ale wielkimi krokami zbliża się moment, w którym sklepy w niedzielę będą zamknięte - stanie się to 11 marca, czyli w przyszłym tygodniu. Trwają więc ostatnie gorączkowe ustalenia co w taką niedzielę z ograniczeniem jest dozwolone w handlu, a co zabronione. Po to, żeby rozwiać choć część wątpliwości, Państwowa Inspekcja Pracy opublikowała wytyczne w formie pytań i odpowiedzi, w których wyjaśnia na przykładach, jakie praktyki będą kwestionowane. Rozwiń »

Dla osób, które mają swoje małe sklepy, najważniejszą informacja jest taka: placówkę można otworzyć pod warunkiem, że za ladą stanie właściciel. Może mieć do pomocy kogoś z rodziny - ale taka pomoc musi być nieodpłatna, a co więcej - osoba ta nie może być zatrudniona w danym sklepie w inne dni. Inna doprecyzowana sprawa - to np. wyraźna sugestia Inspekcji Pracy, że organizowanie show-roomów dla klientów, którzy formalnie w sklepie stacjonarnym w niedziele jedynie oglądaliby towary, kupowali je przez internet - i od razu odbierali na miejscu - to naruszenie przepisów i będzie karane mandatem.

Jeśli natomiast chodzi o dworce - to tutaj raczej spodziewajmy się sklepowych drzwi zamkniętych. W instrukcji od inspekcji pracy jest bowiem napisane, że otwarte powinny być tylko te placówki, które naprawdę obsługują pasażerów - np. kasy biletowe. Galerie przydworcowe mają być nieczynne.

Dokument, który opisuje zasady dotyczące zakazu handlu w niedzielę dostępny jest na stronie internetowej Państwowej Inspekcji Pracy. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

POPULARNE

DOSTĘP PREMIUM

30% zniżki na hasło: WYBORY2019 - wpisz kod na stronie tokfm.pl/aktywuj aby skorzystać z rabatu!

Aktywuj teraz

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA