REKLAMA

Czy na pewno masz wszystkie PITy-11? Sprawdź!

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2018-03-12 11:00
Czas trwania:
02:01 min.
Udostępnij:

Powoli trzeba zacząć myśleć o wypełnianiu PITów za ubiegły rok. Czas tradycyjnie mamy do końca kwietnia, ale przypominam o tym już teraz, żeby każdy miał czas zastanowić się, czy na pewno otrzymał PITy od każdego pracodawcy, dla którego wykonywał w ubiegłym roku jakieś zadanie. Rozwiń »

Firmy, dla których pracowaliśmy, również na umowę o dzieło czy zlecenie, powinny przysłać nam PIT-11ście z informacją o odprowadzonych składkach do końca lutego. Sprawdźmy więc skrzynki pocztowe, albo emaile, jeśli zgodziliśmy się na przesłanie tych informacji drogą elektroniczną. PIT 11 otrzymujemy zarówno my, jak i urząd skarbowy.

Rzadko, ale jednak czasem zdarza się, że przesyłka nie dociera do nas na czas. Jeśli tak się zdrzyło - zapytajmy zleceniodawcę, czy przygotował dla nas odpowiedni dokument, a jeśli z jakichś przyczyn nie będzie chciał udostępnić ci rozliczenia - co jest mało prawdopodobne - powiadom o tym urząd skarbowy.

Otrzymanie dokumentów naprawdę jest istotne, bo pomimo tego, że nie masz w ręku PITów 11ście - i tak musisz do końca kwietnia rozliczyć się z fiskusem ze wszystkich osiągniętych dochodów i odprowadzonych składek. Obowiązek więc zostaje, tylko złożenie zeznania staje się trudniejsze.

Powinieneś bowiem sam oszacować na podstawie np. wyciągów z konta bankowego, jaki podatek i jakie składki opłaciła za ciebie firma - czyli musisz ubruttowić kwotę którą otrzymałeś na rękę. Zapewne trudno będzie oszacować to co do grosza - dlatego do rozliczenia dołącz informację dla urzędu skarbowego - że przedstawione rozliczenie to wartości szacunkowe, a są takie dlatego, że nie otrzymałeś na czas wypełnionego zeznania PIT-11. Przypominam - czas na rozliczenie z fiskusem mamy do końca kwietnia! Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Predenkiewicz dzień dobry i powoli trzeba zacząć myśleć o wypełnianiu PIT-ów za ubiegły rok czas tradycyjnie mamy do końca kwietnia, ale przypominam o tym, już teraz, żeby każdy miał czas zastanowić się czy na pewno otrzymał bity od każdego pracodawcy, dla którego wykonywał w ubiegłym roku, w jakich zadaniach firmy, dla których pracowaliśmy również umowy o dzieło zleceniu powinien w rocznym PIT 1 1 z informacją o Rozwiń » wprowadzonych zamach w składkach do końca lutego sprawdźmy, więc skrzynki pocztowe albo my leżeli zgodziliśmy się na wezwanie tych informacji drogą elektroniczną PIT 11 otrzymujemy zarówno my, w jakich urząd skarbowy rzadko, ale jednak czasami zdarza się, że przesyłka nie dociera do nas na czas, jeżeli tak, więc się zdarzyło zapytajmy naszego zleceniodawcy czy przygotował dla nas odpowiedni dokument, a jeżeli jakiś przyczyn nie będzie on chciał udostępnić nam rozliczenia co jest raczej mało prawdopodobne to lepiej, żebyśmy powiadomili o tym, nasz urząd skarbowy w otrzymaniu wszystkich dokumentów naprawdę jest istotne, bo pomimo tego, że nie mamy wraku wszystkich PIT 1 1 i tak musimy do końca kwietnia rozliczyć się z fiskusem ze wszystkich osiągniętych dochodów i odprowadzonych składek obowiązek, więc zostaje tylko, że złożenie zeznania staje się dla nas trochę trudniejsze powinniśmy bowiem wtedy sami oszacować na podstawie n p. wyciągu z konta bankowego, jaki podatek, jakie składki opłaciła zaraz firmach, czyli tak naprawdę powinniśmy ugruntować kwotę, którą otrzymaliśmy na rękę zapewne, więc jeżeli już jesteśmy zmuszani do takiego działania trudno będzie oszacować co do grosza Piwosze dlatego do naszego piwa w takiej sytuacji powinniśmy dołączyć również informacje dla urzędu skarbowego, że szacowaliśmy to, ponieważ nie otrzymaliśmy wszystkich dokumentów od pracodawców przypominam raz jeszcze czas na rozliczenie się z fiskusem mamy do końca kwietnia przewodnik finansowy to kre w w całej audycji wysłuchać w aplikacji mobilnej TOK FM oraz na stronie TOK FM PL i Kosznik audyt Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA