REKLAMA

Revolut - rewolucja w płatnościach za granicą

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2018-03-13 11:00
Czas trwania:
02:11 min.
Udostępnij:

Choć formalnie był już w Polsce od kilku miesięcy - teraz oficjalnie wchodzi do Polski. A mowa o fintechowej firmie Revolut, która umożliwia swoim klientom dużo tańsze niż na co dzień płatności kartą zagranicą. Rozwiń »

Revolut to aplikacja mobilna, z której na świecie korzysta już ponad półtora miliona osób. Działa to tak, że w jednej karcie płatniczej pozwala zmieścić wiele walut oraz kantor, a za dokonywanie transakcji w różnych walutach nie pobiera dodatkowych spreadów, które tak denerwują użytkowników tradycyjnych, bankowych kart płatniczych. Prowadzenie mobilnego konta jest całkowicie darmowe. Użytkownik ma również możliwość zamówienia fizycznej karty płatniczej, którą można włożyć do portfela, i którą można normalnie płacić w sklepach na całym świecie.

Działa to jak prepaid - wcześniej zasilamy z naszego codziennego konta konto w Revolut wybraną przez siebie kwotą. A potem, kiedy w dowolnym kraju chcemy zapłacić za zakupy czy wypłacić pieniądze z bankomatu - nasza karta Revolut sama zdefiniuje walutę rozliczeniową i dokona płatności po najbardziej korzystnym dla nas kursie, bez dodatkowych spreadów - co w bankach jest codziennością. Dla wyobrażenia: jeśli zapłacimy w Grecji kartą Revolut 100 euro, to realnie transakcja będzie nasz kosztowała tyle, ile danego dnia wynosi kurs euro w NBP - bez dodatkowych prowizji pobranych przez nasz bank. Co więcej - Revolut umożliwia też kupno i przechowywanie niektórych kryptowalut, pozwala też automatycznie wykupić ubezpieczenie zagraniczne - o ile jednak zwykłe płatności zagraniczne dla klienta są bezprowizyjne, to za takie dodatkowe usługi trzeba już coś dopłacić. To właśnie jest to miejsce, w którym właściciel aplikacji chce szukać zysków dla siebie.

Wchodząca właśnie oficjalnie do Polski aplikacja może wywołać niemałe zamieszanie na rynku usług finansowych i można spodziewać się, że banki będą próbowały przygotować swoją odpowiedź. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Aleksander Rymkiewicz dzień dobry, choć formalnie były już w Polsce od kilku miesięcy teraz oficjalnie wchodzi do Polski mowa o Fin fachowej firmie rewolucja, która umożliwia swoim klientom dużo tańsze niż na co dzień rozliczenia transakcji w walutach obcych rewolucji to aplikacja mobilna z góry na świecie korzysta już ponad 1,5 1 000 00 0 osób działa, bo tak, że w 1 karcie płatniczej pozwala zmieścić wiele walut oraz Kantor internetowy, a Rozwiń » za dokonywanie transakcji w różnych walutach nie pobiera dodatkowych produktów, które tak bardzo denerwują użytkowników tradycyjnych bankowych kart płatniczych wprowadzenie mobilnego konta jest całkowicie darmowe użytkownikom również możliwość zamówienia fizycznej karty płatniczej, którą po prostu można włożyć do portfela, a potem normalnie płacić w sklepach na całym świecie działa to jak pre-paid, czyli wcześniej zasilamy z naszego codziennego kontaktu z kontrrewolucją wybraną przez siebie kwotą, a potem, kiedy w dowolnym kraju chcemy zapłacić za zakupy czy wypłacić pieniądze z bankomatu nasza karta rewolucja sama zdefiniuje walutę rozliczeniową i dokona płatności po najbardziej korzystny dla nas kursie bez dodatkowych spreadów co w bankach jest przecież codziennością dla dobra ziemia jest tyle wykład na wakacjach w Grecji zapłacimy kartą rewolucji w euro to realnie transakcja będzie nas kosztowała tyle ile danego dnia wynosił kurs euro w NBP bez dodatkowych prowizji pobranych przez nasz bank co więcej rewolucji umożliwia także kupno i przechowywania niektórych kryptowalut pozwala także automatycznie wykupić ubezpieczenie zagraniczne, o ile jednak takie zwykłe codzienne płatności za granicą dla klientów są bez prowizyjne to za takie dodatkowe usługi trzeba będzie już coś dopłacić, bo to właśnie to miejsce, w którym właściciel aplikacji chce szukać zysków dla siebie chodząca, więc właśnie oficjalnie do Polski aplikacja rewolucji może wywołać niemałe zamieszanie na rynku usług finansowych nie może spodziewać się, że banki wkrótce będą próbowały przygotować na to wszystko jakoś swoją odpowiedź przewodnik finansowy pokazał w całej audycji wysłuchać w aplikacji mobilnej TOK FM oraz na stronie TOK FM PL i Kosznik audyt Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj wszystkich audycji Radia TOK FM kiedy chcesz i jak chcesz - na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej!!

Dostęp Premium

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA