REKLAMA

Handel w internecie bez faktury? Będą kontrole.

Data emisji:
2018-03-15 11:00
Audycja:
Przewodnik Finansowy TOK FM
Czas trwania:
01:23 min.
Udostępnij:

Niedawno mówiłam o zmianach, jakie w swoim regulaminie wprowadza Allegro - chodzi o rzeczywisty zakaz umawiania się sprzedawców z klientami na zakupy poza serwisem. Ale swoją krucjatę przeciwko sprzedawcom handlującym w sieci - m.in. na allegro, sprzedawcom, którzy stosują raczej nieuczciwe praktyki, rozpoczyna także fiskus. Rozwiń »

Krajowa Administracja Skarbowa będzie przyglądać się szczególnie tym sprzedawcom, którzy handlują w internecie towarami nowymi, ale w ogłoszeniu od razu piszą, że nie wystawiają faktury VAT. Tego typu adnotacje często można spotkać przeglądając np. ofertę smartfonów czy innego sprzętu elektronicznego.

W takich wypadkach faktura po prostu nam się należy. Mówienie, że się jej nie wystawia, jest niezgodne z przepisami o VAT i - jak argumentuje fiskus - "może wskazywać na zaniżanie podstawy opodatkowania, a tym samym powstanie zaległości podatkowej oraz sankcji VAT". Dlatego KAS zapowiada, że będzie się kontaktować z takimi podatnikami, aby wyjaśnić kwestie wystawiania faktur za transakcje.

Kontroli mogą więc spodziewać się sprzedający na Allegro, ale także np. na facebookowym Marketplace. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

POPULARNE

DOSTĘP PREMIUM

30% zniżki na hasło: WYBORY2019 - wpisz kod na stronie tokfm.pl/aktywuj aby skorzystać z rabatu!

Aktywuj teraz

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA