REKLAMA

Handel w internecie bez faktury? Będą kontrole.

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2018-03-15 11:00
Czas trwania:
01:23 min.
Udostępnij:

Niedawno mówiłam o zmianach, jakie w swoim regulaminie wprowadza Allegro - chodzi o rzeczywisty zakaz umawiania się sprzedawców z klientami na zakupy poza serwisem. Ale swoją krucjatę przeciwko sprzedawcom handlującym w sieci - m.in. na allegro, sprzedawcom, którzy stosują raczej nieuczciwe praktyki, rozpoczyna także fiskus. Rozwiń »

Krajowa Administracja Skarbowa będzie przyglądać się szczególnie tym sprzedawcom, którzy handlują w internecie towarami nowymi, ale w ogłoszeniu od razu piszą, że nie wystawiają faktury VAT. Tego typu adnotacje często można spotkać przeglądając np. ofertę smartfonów czy innego sprzętu elektronicznego.

W takich wypadkach faktura po prostu nam się należy. Mówienie, że się jej nie wystawia, jest niezgodne z przepisami o VAT i - jak argumentuje fiskus - "może wskazywać na zaniżanie podstawy opodatkowania, a tym samym powstanie zaległości podatkowej oraz sankcji VAT". Dlatego KAS zapowiada, że będzie się kontaktować z takimi podatnikami, aby wyjaśnić kwestie wystawiania faktur za transakcje.

Kontroli mogą więc spodziewać się sprzedający na Allegro, ale także np. na facebookowym Marketplace. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Zienkiewicza dzień dobry niedawno mówiono o zmianach, jakie w swoim regulaminie wprowadza Allegro chodzi o rzeczywisty zakaz umawiania się sprzedawców z klientami i zakupy poza serwisem, ale swoją krucjatę przeciwko sprzedawcom handlującym w sieci mówi nominalnego dodał sprzedawcom, którzy stosują raczej nieuczciwe praktyki rozpoczyna także fiskus krajowa administracja skarbowa będzie przyglądać się szczególnie tych sprzedawcom, Rozwiń » którzy handlują w internecie towarami nowymi wpada w ogłoszeniach od razu zaznaczają, że nie wystawiają faktury VAT tego typu dotacje często można spotkać, przeglądając przykładowe smartfonów czy innego sprzętu elektronicznego w takich wypadkach faktura po prostu nam się należy mówienie, że silnie wystawie jest niezgodne z przepisami o VAT jak argumentuje fiskus może wskazywać na zaniżanie podstawy opodatkowania, a tym samym powstanie zaległości podatkowej oraz sankcji VAT dlatego krajowa administracja skarbowa zapowiada, że będzie się kontaktować z takimi podatnikami, żeby wyjaśnić wszystkie kwestie wystawiania faktur VAT transakcje w kontroli, więc mogą spodziewać się sprzedający na Allegro, ale także n p . na Facebookowym Marka w lesie przewodnik finansowy tokfm 5 w całej audycji wysłuchać w aplikacji mobilnej TOK FM oraz na stronie TOK FM PL i Kosznik audyt Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 40% zniżką! Dobrego słuchania w 2023!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA