REKLAMA

E-Deklaracje, PFR, PIT WZ... jest wiele sposobów, by rozliczyć PIT za 2017 rok.

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2018-04-09 11:00
Czas trwania:
02:00 min.
Udostępnij:

Kwiecień trwa w najlepsze - a ja tradycyjnie przypominam, że do końca miesiąca trzeba rozliczyć PITy za ubiegły rok. Podobnie jak w ubiegłym roku, fiskus znów ma dla nas różne propozycje, które mają nam ułatwiać rozliczenie. Rozwiń »

Z roku na rok coraz bardziej popularną formą wysyłania PITów staje się rozliczenie przez system e-deklaracje. To stara, sprawdzona aplikacja na komputery, która gdy ją uruchamiamy - pobiera aktualizacje i rozlicza nas na obowiązujących formularzach. Otwieramy odpowiedni z nich, system podświetla nam pola do wypeniłenia i podpowiada, skąd mamy przepisać informacje - nic skomplikowanego.

Druga możliwość - która jak się okazuje wcale nie jest popularna - to skorzystanie ze wstepnie wypełnionego zeznania, czyli tak zwanego PFRu. Znajdziemy go na portalu podatkowym ministerstwa finansów. Wystarczy, że zweryfikujemy tożsamość wpisując kwotę przychodów z poprzedniego PITa - a system oparty na informacjach które mają już o nas urzędy skarbowe sam pobierze dane i wypełni wymagane pola. My sprawdzamy czy wszyskto się zgadza - i działa.


Tak jak w ubiegłym roku - mamy też i trzecią możliwość - czyli zlecenie urzędowi, by wypełnił nasze zeznanie za nas, rozliczając wszystkie przysługujące nam ulgi. Aby skorzystać z tej drogi - wypełniamy przez internet dokument PIT WZ. Znajdziemy go na portalu podatkowym, ale nie tylko - tak jak rok temu, teraz też wiele banków umożliwia przesłanie tego dokumenty do fiskusa przez bankowość internetową. My wysyłamy dokument, za kilka dni fiskus przysyła nam na maila nasze zeznanie - my sprawdzamy, czy wszystko się zgadza i akceptujemy. Uwaga: jeśli chcemy wykorzystać tę metodę rozliczeń, to pamiętajmy, że PIT WZ możemy składać tylko do 16 kwietnia, czyli do przyszłego poniedziałku! Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy w TOK FM Aleksandra Rynkiewicz dzień dobry tydzień trwa w najlepsze, a ja tradycyjnie przypominam, że do końca miesiąca trzeba rozliczyć PIT-y za ubiegły rok 2 podobnie jak rok temu fiskus znów ma dla nas różne propozycje, które mają nam ułatwić rozliczanie z roku na rok coraz bardziej popularną formą wysłania tweetów staje się rozliczanie przez system e-deklaracje to stara sprawdzona aplikacja na komputery, które aktywują uruchamiamy pobiera Rozwiń » aktualizacje i rozliczana zna obowiązujących formularzach otwieramy odpowiedni z nich system podświetlana pola do wypełnienia i podpowiada, skąd mamy przekazać informacje właściwie nie jest to nic skomplikowanego druga możliwość, która jak się okazuje wcale nie jest popularna, pomimo że jest wygodna skorzystanie ze wstępnie wypełnionego zeznania, czyli tzw. preferują znajdziemy go na portalu podatkowym Ministerstwa Finansów wystarczy, że zweryfikujemy tożsamość wpisując kwotę przychodu z poprzedniego wita, a system oparty na informacjach, które i tak już mają one są urzędy skarbowe sam pobiera dane i wypełnia sanacji wymagane pola my tylko sprawdzamy czy wszystko się zgadza i to działa, ale tak jak w ubiegłym roku mamy także trzecią możliwość, czyli zlecenie urzędowi wypłacić nie nasze zeznanie za nas rozliczając wszystkie przysługujące nam ulgi, aby skorzystać z tej drogi wywołanym przez internet dokument kwit WZ znajdziemy go na portalu podatkowym, ale nie tylko tak jak rok temu także teraz wiele banków umożliwiło przesłanie tego dokumentu do fiskusa przez bankowość internetową, a my wysyłamy wypełniony dokument za kilka dni fiskus przysyła nam na maila nasze podatkowe rozliczenie my sprawdzamy czy wszystko się zgadzam i akceptujemy i tutaj uwaga, jeżeli chcemy wykorzystać tę metodę rozliczenia to pamiętajmy, że PIT UZ możemy składać tylko do 16 kwietnia, czyli do przyszłego poniedziałku urząd musi mieć bowiem czas, żeby dokonać za nas rozliczenia przewodnik finansowy to kafelki w Pelplinie w te i inne audycje możesz odsłuchać na TOK FM Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Skorzystaj z 40% rabatu w jesiennej promocji. Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i słuchaj wygodniej z telefonu!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA