REKLAMA

BFG w niektórych przypadkach gwarantuje depozyty do 200 tys. euro

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2018-04-27 11:00
Czas trwania:
01:32 min.
Udostępnij:

Jeśli trzymamy pieniądze w banku czy SKOKu to wierzymy, że gdyby instytucji powinęła się noga - my swoje oszczędności odzyskamy. Pewność, że tak się stanie daje nam Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który niestety w ostatnich latach kilka razy musiał udowodnić, że jest, działa sprawnie i oddaje gwarantowane pieniądze. Między innymi przez upadki SKOKów, banki muszą teraz płacić wyższą składkę na BFG. Rozwiń »

Zasady gwarancji BFG są proste - każda osoba może odzyskać swoje pieniądze do równowartości stu tysięcy euro. To znaczy, jeśli na jednym rachunku bankowym mamy mniej niż równowartość tej kwoty, BFG odda nam wszystko. Kwota gwarancji przypisana jest do jednej osoby, czyli jeśli mamy wspólny rachunek z żoną czy dzieckiem - gwarancje liczą się osobno, dla każdego współwłaściciela do stu tysięcy euro. Najbezpieczniej jest jednak, jeśli mamy spore nadwyżki finansowe, nie trzymać wszystkich pieniędzy w jednym banku na jednym rachunku.


Są jednak sytuacje, kiedy BFG gwarantuje bezpieczeństwo pieniędzy nie do stu, ale do dwustu tysięcy euro. Są to szczególne przypadki, np. gdy w ciągu trzech miesięcy poprzedzających kłopoty banku, na rachunek klienta wpłynęły - i zostały na nim - pieniądze ze sprzedaży nieruchomości, otrzymanego spadku, wypłaty ubezpieczenia czy odszkodowania. Na razie jednak nie było sytuacji, żeby BFG musiał komukolwiek wypłacić pieniądze z okazji takich szczególnych przypadków. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy w TOK FM Aleksandra Predenkiewicz dzień dobry, jeżeli otrzymamy pieniądze w banku wszystko to wierzymy że, gdyby instytucje powinęła się noga my swoje oszczędności i tak odzyskamy pewność, że tak się stanie daje nam bankowy fundusz gwarancyjny, który niestety w ostatnich latach kilka razy musiał udowodnić, że jest to działa sprawnie i dodaje gwarantowane pieniądze z zasady gwarancji BFG są proste każda osoba może odzyskać swoje pieniądze do Rozwiń » równowartości 100  000 EUR to znaczy, że jest na 1 rachunku bankowym mamy mniej niż równowartość tej kwoty BFG odda nam wszystko kwota gwarancji przypisana jest po 1 osoby czyli, jeżeli mamy wspólny rachunek z małżonkiem czy z dzieckiem gorący gwarancje liczą się osobno dla każdego współwłaściciela do 100  000 EUR w niebezpiecznej z 1, kiedy mamy spore nadwyżki finansowe nie trzymać wszystkich pieniędzy w 1 banku na 1 rachunku są jednak takie sytuacje, kiedy BFG gwarantuje bezpieczeństwo pieniędzy niedosytu, ale do 200   000 EUR są to szczególne przypadki n p . gdy w ciągu 3 miesięcy poprzedzających kłopoty banku na rachunek klienta wpłynęły i zostały na nim pieniądze ze sprzedaży nieruchomości otrzymanego spadku z wypłatą ubezpieczenia czy odszkodowania na razie jednak nie było sytuacji, żeby BFG musiał komukolwiek wypłacić pieniądze z okazji takich szczególnych przypadków przewodnik finansowy pokazał w te i inne audycje możesz odsłuchać na TOK FM Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA