REKLAMA

Podczas kontroli policyjnej nie będzie potrzebny dowód rejestracyjny

Przewodnik Drogowy TOK FM
Data emisji:
2018-04-20 11:00
Prowadzący:
Czas trwania:
01:27 min.
Udostępnij:

Krzysztof Woźniak zaprasza na Przewodnik drogowy TOK FM. Przyjęto już zmiany w ustawie prawo o ruchu drogowym. Rozwiń »

Zgodnie z nowymi regulacjami nie będzie już karana jazda bez dowodu rejestracyjnego oraz potwierdzenia zawarcia obowiązkowego ubezpieczenia OC. To nie oznacza, że nie będzie trzeba samochodów rejestrować i ubezpieczać. To, czy dany kierowca ubezpieczył samochód, policjant będzie mógł sprawdzić w bazie danych.

Jakie jeszcze nowości będą wprowadzone wraz ze zmianą przepisów drogowych? O tym w Przewodniku drogowym. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik drogowy TOK FM. Krzysztof Woźniak, dzień dobry. Ministerstwo cyfryzacji przygotowało, a rząd przyjął, zmiany ustawy prawo o ruchu drogowym. Dzięki niej nie będzie już karana jazda bez dowodu rejestracyjnego oraz potwierdzenia zawarcia obowiązkowego ubezpieczenia OC. To nie oznacza, że nie będzie trzeba samochodów rejestrować i ubezpieczać - nie. Chodzi tylko o brak papierowych blankietów. Rozwiń »
Obecnie jazda bez wymaganych dokumentów, w tym właśnie dowodu i polisy OC zagrożona jest karą po 50 zł za brak każdego z dokumentów, ale nie więcej niż 250 zł. Ma się to zmienić, a to, dlatego że policjanci, którzy zatrzymają takiego kierującego do kontroli, wszelkie niezbędne informacje o rejestracji oraz ubezpieczeniu będą mogli sprawdzić bezpośrednio, łącząc się z centralną ewidencją pojazdów.

Wszystko fajnie, ale nie wiadomo dokładnie, od kiedy ta zmiana wejdzie w życie. Jest to związane z uruchomieniem nowych funkcji w systemie CEPiK 2.0, a z tym jak wiadomo kiepsko idzie. Zostaniemy jednak poinformowani na 3 miesiące przed wejściem w życie tych zmian. Trzeba śledzić biuletyn informacyjny ministerstwa cyfryzacji, bo właśnie tam ta informacja zostanie opublikowana. Pozdrawiam!

Przewodnik drogowy TOK FM. Te i inne audycje możesz odsłuchać na TOK FM.pl.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK DROGOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA