PGE Skra mistrzem Polski w PlusLidze, a w piłkarskiej Ekstraklasie trwa walka o tytuł

Udostępnij:

PGE Skra Bełchatów mistrzem Polski w siatkówce, a w piłkarskiej Ekstraklasie trwa walka o tytuł i utrzymanie. Podsumowujemy wydarzenia weekendu w siatkarskiej PlusLidze i Lotto Ekstraklasie.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
jeszcze więcej sportu w radiu TOK FM to jest program jeszcze więcej sportu w radiu TOK FM nazwał się Przemysław Kozłowski i dziś w programie mówić będziemy w 2 dyscyplinach siatkówce i piłce nożnej będziemy mu właściwie cały czas w kraju nazwa, dlatego że mamy rozstrzygnięcie, jeżeli chodzi o naszą ligę siatkarską plus ligę w sobotę wieczorem tytuł mistrza Polski zdobył zespół PGS Skra Bełchatów w Kędzierzynie-Koźlu już w drugim meczu finału rozstrzygną Rozwiń » zespół z Bełchatowa rywalizację na swoją korzyść przypomnimy najpier w było zwycięstwo w Bełchatowie 3 do zera dość niespodziewane no a potem mecz w Kędzierzynie tamy drużyna nie ZAKSY drużyna broniąca tytułu mistrzowskiego grała z nożem na gardle i pierwszego seta wygrała dość łatwo 2 5 do 15 natomiast 3 kolejne sety padły już łupem bełchatowian, czyli gości wygrali 2 5 do 2 0 2 5 do 2 1 tego czwartego seta, który ostatecznie dał im tytuł mistrza kraju 2 5 do 2 3, więc w 2 do zera z wielkim finale mojej PGS Skra Bełchatów wróciła na mistrzowski tron po raz dziewiąty zespół z Bełchatowa wywalczył mistrzostwo Polski, ale także po raz dziewiąty wywalczył je Mariusz Wlazły, więc posłuchajmy na początek co właśnie Mariusz Wlazły, czyli kapitan PGE Skry mówił po tym spotkaniu wszyscy cieszymy się z tym że, choć sezon bardzo ciężki mecz wiedzieliśmy, że są nie odpuścimy wyjaśnił, że w myśleliśmy, że maksymalny utrudnione zadanie jednak, chcąc bardzo mogliśmy się widząc, że MSW, ale chętnych, by wywołać wątpliwość zdolność swojemu cieszymy się rozwija się z myślą, że dziś w pewnym momencie jest nasze cele krótko Mariusz Wlazły natomiast po o meczu po zdobyciu tytułu mistrza Polski bardzo cieszył się młodszy o zdecydowanie od Mariusza Wlazłego i mających krótszy staż w drużynie PGE Skry Marcin Janusz persona lity reżyser z misją skłonienia ciężko mówić, bo bokserem tutaj 3 lata temu 2 lata temu już brązowy medal się udało w srebrnej i dozorców regionalne Orły z sercem, że w tym roku świetnie zagraliśmy, ale też w ogóle o siatkówce nie chcę mówić zasłużyliśmy myślę, że jesteśmy taką drużyną, która w, które mimo kilku takich w takiej słabszych momentów w tym w tym roku to co potencjał miała największy i cieszę się, że pokazaliśmy to co pod koniec raz jeszcze więcej przypomnę PGE Skra Bełchatów w siatkarskim mistrzem Polski po pokonaniu ustępującego mistrza ZAKSY Kędzierzyn-Koźle 2 do zera 3 do zera było w Bełchatowie 3 1 w drugim meczu w Kędzierzynie, jeżeli chodzi o dalsze lokaty no to mecz otrzecie miejsce wygrał zespół Trefla Gdańsk, pokonując na 1 z ciekawszych drużyn tego sezonu 1 z większych niespodzianek, czyli Indykpol AZS Olsztyn, jeżeli chodzi o plus liga siatkarska PlusLiga to w programie jeszcze więcej sportu tyle oczywiście czekamy jeszcze na Final Four siatkarskiej ligi mistrzów z udziałem już byłych Mistrzów Polski, czyli ZAKSY Kędzierzyn-Koźle natomiast warto też się powiedzieć o trzydziestej czwartej kolejce piłkarskiej ekstraklasy nosiła czy nam się ten wyścig o tytuł mistrza Polski cały czas jakby żadna z drużyn nie była przekonana, że warto potem tytuł sięgnąć się Lech Poznań tym razem zremisował w sobotnim meczu na wyjeździe z Wisłą Płock 0 do zera no i jaka była spowiedź prowadzącej Legii jedno Legia w Białymstoku z trzecią Jagiellonią również z zremisowała 0 do zera, więc zostaje status quo Legia Warszawa dnia prowadzi na drugim miejscu jest poznański Lech ana trzecim Jagiellonia Białystok nad tymi meczami może już skoro bramek w nich nie oglądaliśmy spuśćmy zasłonę milczenia natomiast te powiedzmy też jeszcze o tym co nie innego ciekawego dzieje się w grupie mistrzowskiej Otóż tam Górnik Zabrze ostatnio bardzo dobrze sobie radzi przecież pokonał w Poznaniu Lecha Poznań 4 do 2, a teraz w Lubinie zwycięstwo 2 do zera na Zagłębie Zagłębie już bez szans na awans do europejskich pucharów ma Górnik 5 6 punktów moi coraz chętniej i ławy myślę może myśleć o tym, że do tych pucharów jednak awansuje drużyna trenera Brosza, ale może, zanim głos oddamy trenerowi Marcinowi Brosz owi to jeszcze posłuchajmy wypowiedzi trenera Zagłębia Lubin po tym, przegranym spotkaniu dla Zagłębia TV, czyli Mariusza Lewandowskiego pierwsze maszyny te były bardzo nerwowe i ogólnie nasza pierwsza połowa była bardzo słaba, a najgorsza od czasu, kiedy jestem trenerem, a także należne rozdaliśmy 2 × 2 prezenty w pierwszej połowie jej odniesie 2 bramki po przerwie przysyłają też lepiej zespół grał tylko my nie mogliśmy korzystać z kolei prezent od ogólnych, a tyle Mariusz Lewandowski Zagłębie Lubin na miejscu siódmy obecnie w tabeli Lotto ekstraklasy Górnik jak wspominałem na miejscu czwartym pkt 5 6 9 już tylko 2 straty do trzeciej Jagiellonii i 3 do drugiego Lecha Bolek nieco więcej pkt 5 Legia ma teraz po pkt 6 1 to jeszcze oddajmy głos Marcinowi Brosz owi, który również się podczas konferencji prasowej do meczu z Zagłębiem dla klubowej telewizji Zagłębia się odniosła bardzo wymowne w zdawaliśmy sobie sprawę jak ciężko zdobywać punkty w Lubinie, tym bardziej gdy strony bramki żadna z wolnej 3 punkty przywozimy do zawodu, tym bardziej cieszy i to dla nas bardzo ważne w kontekście całego układu w tabeli Marcin Brosz jego Górnik to mnie jedni z wygranych tego weekendu z Lotto ekstraklasy, ale mieliśmy też kilku wygranych w grupie spadkowej to bardzo ciekawie to się wszystko zaczęło od szalonego meczu w Krakowie, gdzie Cracovia zremisowała ze Śląskiem Wrocław 3 do 3 te drużyny już sobie zapewniły utrzymaniem w lidze Cracovię teraz dziewiąta z 4 7 punktami Śląsk Wrocław jest na miejscu dziesiątym, a pkt 4 1 natomiast wciąż utrzymanie walczy Piast Gliwice Lechia Gdańsk Bruk-Bet Termalika Nieciecza Sandecja Nowy Sącz, a jest tak, dlatego że mieliśmy co tu dużo mówić niespodzianki w meczach właśnie w grupie spadkowej na początek Lechia która, wygrywając z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza właściwie mogą sobie zapewnić już utrzymanie przegrała u siebie z drużyną prowadzoną przez trenera Jacka Zielińskiego 0 do 1 najpóźniej chcemy co dla Alesia TV Lotos od Kani powiedział trener gości trener Bruk-Bet Termaliki Nieciecza i Jacek Zieliński z 2 2 2 z tego sprawę, jakiej rangi to jest szczególnie dla nas, bo jestem mistrzynią po raz komentarze bój o życie na bój o życie naszym pojazd był dla nas, bo po raz piąty mecz można powiedzieć skazywała nas degradacja, więc duże słowo znane drużyny, że wytrzymaliśmy ciśnienie z zagraliśmy naprawdę bardzo rozsądne mądre spotkanie wybierze 30 minut to rzeczywiście udaliśmy się trochę zaskoczyć Lechię i i jest, że będzie od razu szturm gospodarzy przetrzymaliśmy to nie zgodziły się nad obsadą bramki w meczu 3 0 minut myślę, że w pomoc wzięliśmy pod kontrolę nad grą w drugiej połowie to myślę, że już to nasza dominacja była dużym momentami widoczna w sielskim określono zdobytą bramką także bardzo ważny zwycięstwo prawdy z tego się bardzo cieszymy z Rosji dużo pokory po tym meczu byłby to suma summarum dzisiaj w złapaliśmy trochę tlenu nasze stacje miały bardzo ciężko natomiast musieli sobie na to by renciści do końca grały wszystkie mecze się utrzymamy w lidze i oszustwa innych to znajduje się w dzisiejszym tyle Jacek Zieliński, który może cieszyć się z tego, że wszystko teraz zależy tak naprawdę od jego piłkarze natomiast Piotr Stokowiec trener Lechii Gdańsk po tym spotkaniu był wyraźnie podłamany na pewno po takim wyniku trudno jest jakiś sensowny komentarz nie chce zbędnymi słowami denerwować się do tego kibiców, bo mamy pewną porażkę, które która drogę trudno wytłumaczyć z punktu widzenia mojego myślę, że w ciągu tych pierwszych 3 0 minut stworzyliśmy kilka bardzo dobrej sytuacji podobnie jak w poprzednim meczu będziemy wykorzystywać je wykorzystywać bo to drugie połowy fizycznie słabszy w naszym wykonaniu mieliśmy zawsze się problemami i dzisiaj stać się potwierdziło to Piotr Stokowiec trener Lechii Gdańsk no, a jeżeli chodzi o grupę spadkową dodam mieliśmy jeszcze jedno ciekawe rozstrzygnięcie mianowicie Sandecja Nowy Sącz 3 pokonała Piasta Gliwice 2 do 1 niezadowolonych Zdzisław Kręcina co wyraził na Twitterze na arenie euro byłym sekretarzu generalnym polskiego związku piłki nożnej tutaj będziemy mówić się tylko oddamy głosy trenerom Kazimierz Moskal trener Sandecji tak oto to spotkanie skomentował dla Sandecja TV po jego zakończeniu wyprzedaży z kim gratulacje dla zawodników za to, że grali do końca po raz drugi w ostatnim czasie, grając tutaj goniliśmy w trudnym momencie byliśmy w trudnym położeniu, ale w prasie do końca im za to zostaliśmy nagrodzeni w myśl, że w pierwszej połowie graliśmy dobre spotkanie nie pozwolimy na wiele drużynie Piasta natomiast w drugą wyszliśmy za dobrze tu gwiazd dziś przycisnął narzucił swoje warunki natomiast muszę powiedzieć o tym, że w nas kolejne nie możemy tracić, jakiej takiej bramki to rzeczywiście mógł się skończyć się źle dla nas no i Wojda Kazimierz Moskal może jeszcze wierzyć, że uda się go Sandecji utrzymać o tyle Waldemar Fornalik były trener reprezentacji Polski obecnie Piasta Gliwice nie mógł uwierzyć, że jego zespół to spotkanie ostatecznie przegrał to za dużo nie będę mówił na temat meczu natomiast skomentuję tylko końcowy wynik na 2 1 Wołów podzielą los w 2 wynik, który nas boli przede wszystkim, bo 2 minuty wcześniej mieliśmy sytuacje, po które powinny zakończyć mecz to my powinniśmy wygrać jestem rasistą w grupie spadkowej, więc prowadzi Cracovię przed Śląskiem, a ostatnie 4 miejsca to kolejny teraz Piast Gliwice pkt 3 4 Lechia również 3 4 Bruk-Bet Termalika Nieciecza 3 2 i Sandecja Nowy Sącz 3 3 1, więc zażarta walka o utrzymanie będzie trwać no i ona się już rozpocznie we wtorek na nowo, bo właśnie jutro kolejne spotkania z Lotto ekstraklasy trzydziestej piątej kolejki Lotto ekstraklasy to się rozpocznie spotkaniami Bruk-Bet Termalikę Nieciecza Sandecja Nowy Sącz o godzinie osiemnastej również wtedy zagra Piast Gliwice nie z Lechią Gdańsk potem także we wtorek lot dwudziesty 3 0 mecze Arka Cracovia oraz Śląsk Pogoń nowa emocje w grupie mistrzowskiej ciąg dalszy walki o tytuł to jest środa godzina 18 czy Legia Warszawa Wisła Płock oraz Górnik Korona, a potem dwudziestej 3 0 w środę zagrają Lech z Jagiellonią to będzie chyba szlagier tej kolejki również Wisła Kraków z Zagłębiem Lubin to był program jeszcze więcej sportu w radiu TOK FM dziś mówiliśmy o polskiej Lotto ekstraklasie, a także przypomnieliśmy siatkarską PlusLigę triumf PGE Skry Bełchatów mistrzostwo Polski dla tej drużyny zdobyte w sobotę ja nazywam się Przemysław Kozłowski na kolejny program zaprasza w środę jutro z kolei poprowadzi go po 16 40 Mateusz Marianka, a teraz już informacje Radia TOK FM Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: JESZCZE WIĘCEJ SPORTU