REKLAMA

A może by tak spróbować faktoringu?

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2018-05-21 11:00
Czas trwania:
01:56 min.
Udostępnij:

I duzi, i mali, i działający w kraju, i mający kontrakty zagranicą – wszyscy przedsiębiorcy mogą rozważyć, czy w czasach niepewności o płynność finansową, nie korzystać z usług faktoringowych. To coraz popularniejsza forma dbania o finansową kondycję naszej firmy. Oferta faktoringu jest bardzo bogata. Choć oczywiście – jak to w usługach – za większe bezpieczeństwo musimy zapłacić. Rozwiń »

Jak to działa? Podpisujemy umowę z faktorem, czyli podmiotem, który odkupi od nas wystawione przez nas faktury. Pieniądze nam należne przeleje właściwie od razu - choć raczej nie będzie to pełna kwota wystawionej przez nas faktury, zazwyczaj jest to około 80ciu procent, no i rzecz jasna faktor pobierze za tę operację swoją prowizję.

Usługi faktoringowe oferują i banki, i wyspecjalizowane firmy. Umowę możemy podpisać w biurze, ale też coraz częściej przez internet, co jest formułą bardzo wygodną.

Plusy współpracy z faktorem są takie, że nie musimy się martwić o to, czy nasz kontrahent zapłaci nam w terminie: lwią część kwoty z faktury otrzymamy od razu, a potem to już nasz faktor będzie dochodził u naszego kontrahenta, żeby ten dokonał opłaty w terminie - a jeśli się to nie wydarzy - to również faktor podejmie się odzyskiwania długu. Ale wybrany przez nas faktor może również świadczyć dla nas także różne usługi doradcze.

Jak zwykle jednak są dwie strony medalu: jeśli korzystamy z usług firmy faktoringowej - sami musimy być wiarygodni i spłacać nasze zobowiązania terminowo. Faktorzy bowiem monitorują tak samo naszych kontrahentów, jak i nas. Wadą może być również to, że musimy powiadomić naszych kontrahentów o tym, że zawarliśmy umowę z faktorem. Niektórzy przedsiębiorcy dostając taką informację, mogą odebrać to jako wyraz naszego braku zaufania. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Dulkiewicz dzień dobry i duzi mali i działających w kraju i mających kontrakty zagraniczne wszyscy przedsiębiorcy mogą rozważyć czy w czasach niepewności o płynność finansową nie warto było korzystać z usług faktoringowych to coraz popularniejsza forma dbania o finansową kondycję naszej firmy w ofertach faktoringowych może swobodnie przebierać, choć oczywiście jak to w usługach bywa, jeżeli chcemy mieć większe bezpieczeństwo Rozwiń » nowych metod rowerowe zapłacić, a jak działa podpisujemy umowę z faktorem, czyli powiat, który odkupi od nas wystawione przez nas faktury pieniądze nam należne przeleje właściwie obrazów są raczej nie będzie to pełna kwota w powietrze jest około 80 % wartości wyznawanych przez nas faktury na ich rzecz jasna faktor pobiera za to operacje swoją prowizję z usługi faktoringowe oferują im banki i wyspecjalizowane firmy umowę możemy podpisać w biurze, ale też coraz częściej przez internet co stworzyło rzeczywiście bardzo wygodną plusy współpracy faktora są takie, że nie musimy się martwić o to czy nasz kontrahent zapłacił w terminie lwią część kwoty faktury otrzymujemy od razu, a potem to już nasz faktor będzie trwało to, żeby nasz kontrahent dokonał opłaty w terminie w erze dziesiąta nie wydarzy to również faktor podejmuje się pozyskiwania tego długu wybrane przez nas faktor może dla nas świadczyć także różne usługi doradcze jak jednak zwykle bywa są 2 strony medalu w, jeżeli korzystamy z usług firmy faktoringowej sami musimy być wiarygodni spłacać nasze zobowiązania terminowo fakt, że moja monitorują tak samo naszych kontrahentów niefinansowych wadą może być również to, że musimy powiadomić naszych kontrahentów o zawarliśmy umowę z aktorem niektórzy przedsiębiorcy dostają taką informację mogą odebrać jako wyraz naszego braku zaufania przewodniczących finansowy pokazał w całej audycji wysłuchać w aplikacji mobilnej TOK FM oraz na stronie TOK FM PL i Kosznik audyt Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA