REKLAMA

Split payment a a faktoring - jak to będzie działać?

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2018-07-05 11:00
Czas trwania:
01:38 min.
Udostępnij:

O split payment, czyli podzielonej płatności powiedziałam już sporo - ale jeszcze jedno warte jest zauważenia. Wiele firm, żeby stabilizować swoją płynność finansową, korzysta z usług faktoringowych, dzięki czemu przynajmniej część pieniędzy za wystawione faktury otrzymują od razu. Mechanizm podzielonej płatności w oczywisty sposób wpłynie na sposób pracy pośredników przy realizacji płatności, czyli między innymi na faktorów. Rozwiń »

Jakie zasady działania przyjmie firma, z którą współpracujemy, najlepiej pytać u źródła. Możliwych jest kilka opcji operowania na takich płatnościach - jedna jest taka, że faktor nic nie zmieni i ustalone kwoty będzie w całości przelewał na nasz rachunek netto. Ale wcale nie musi to być rozwiązanie domyślne. Dlaczego? Bo przepisy przewidują, że kiedy firma opłacająca fakturę, wpłaci naszemu faktorowi pieniądze korzystając z podzielonej płatności - to faktor zaczyna być współodpowiedzialny razem z nami - czyli z dostawcami - za ewentualny niezapłacony podatek VAT. I żeby się z tej solidarnej odpowiedzialności zwolnić - przelew dla nas musi zrobić także w ramach split payment - i nie liczy się chronologia wpłat, czyli to, że pieniądze do nas, faktor przeleje wcześniej, niż sam otrzyma wpłatę od naszego kontrahenta. Można się więc spodziewać, że wielu faktorów będzie postępować właśnie w ten sposób.

Ot, kolejna dziedzina, w której podzielona płatność może narobić trochę zamieszania. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy w TOK FM Aleksandra doby, czyli dzień dobry, a Split paymentu, czyli o podzielonej płatności sporo już powiedziałam, ale jest jeszcze 1 rzecz Warta zauważenia wiele firm, żeby stabilizować swoją płynność finansową korzysta z usług faktoringowych dzięki czemu przynajmniej część pieniędzy za wystawione faktury otrzymują od razu mechanizm podzielonej płatności o oczywisty sposób wpłynie także na sposób pracy pośredników przy realizowaniu Rozwiń » płatności, czyli m. in . na faktorów, jakie zasady działania przejmie firma, z którą współpracujemy z najlepiej pytać u źródła możliwe jest kilka opcji operowania takich płatnościach 1 jest taka, że faktor nic nie zmieni i ustalone kwoty będzie w całości przelewał na nasz rachunek netto, ale wcale nie musi to być rozwiązanie domyślne dlaczego, bo przepisy przewidują, że kiedy firma opłacająca faktury wpłacił pieniądze na sam fakt robi, korzystając z podzielonej płatności to faktor zaczyna być współodpowiedzialny razem z nami, czyli dostawcami za ewentualny niezapłacony przez nas podatek VAT i żeby z tej solidarnej odpowiedzialności się zwolnić masz Factor przelew dla nas także musi zrobić w ramach Split paymentu i w tym wypadku w ogóle nie liczyć się chronologia wpłat, czyli to, że pieniądze do nas faktorów przelał wcześniej niż sam otrzymał wpłatę od naszego kontrahenta można się, więc spodziewać, że faktorzy, którzy nie będą chcieli podejmować ryzyka i brać na siebie odpowiedzialności będą robić przelewy w ramach Split paymentu wpłat kolejna dziedzina, w której podzielona płatność może narobić trochę zamieszania i przewodnik finansowy tokfm 5 Pelplin w te i inne audycje możesz odsłuchać na TOK FM Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj wszystkich audycji Radia TOK FM kiedy chcesz i jak chcesz - na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej!!

Dostęp Premium

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA