REKLAMA

JPK na żądanie - czyli wyspowiadasz się fiskusowi ze wszystkiego

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2018-07-06 11:00
Czas trwania:
01:29 min.
Udostępnij:

Początek lipca to dla przedsiębiorców ważny moment nie tylko ze względu na podzieloną płatność, o której mówiłam ostatnio. Rozwiń »

1 lipca w życie weszły także przepisy o Jednolitym Pliku Kontrolnym. Skrót JPK z pewnością znają już wszyscy przedsiębiorcy - do tej pory jednak raportowanie do fiskusa w ramach struktur JPK dotyczyło jedynie części VATowskiej. Tymczasem od teraz, każda, nawet najmniejsza firma, na żądanie fiskusa będzie musiała przedstawić także inne informacje, zgodne z wymaganym przez skarbówkę formacie - czyli w pliku xml. Chodzi o dane o fakturach, księgach podatkowych, wyciągach bankowych, stanach magazynowych. Kto prowadzi taką ewidencję elektronicznie - musi mieć system informatyczny przygotowany do tego, żeby w krótkim czasie móc wygenerować żądane informacje.

To kolejny etap rewolucji w raportowaniu do fiskusa. Dzięki dostępowi do wszystkich tych danych, skarbówka ma jeszcze lepiej śledzić obrót gospodarczy, i celniej typować firmy, które grają nieczysto, do skontrolowania. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy w TOK FM Aleksander Rymkiewicz dzień dobry początek lipca, bo dla przedsiębiorców ważny moment nie tylko ze względu na podzieloną płatnością, które mówią w ostatnich odcinkach przewodnika 1 lipca w życie weszły także przepisy o jednolity plik kontrolny skrót JPK z pewnością znają wszyscy przedsiębiorcy do tej pory jednak raportowane do fiskusa w ramach struktur JPK dotyczyło tylko części Rogowskiej tymczasem od teraz każda nawet najmniejsza firma Rozwiń » na żądanie fiskusa będzie musiała przedstawić także inne informacje w zgodnej z wymaganym przez skarbówkę formacie, czyli w pliku xml chodzi o dane o fakturach w księgach podatkowych wyciągach bankowych i Stanach magazynowych i t d. kto prowadzi taką ewidencję elektronicznie, czyli właściwie większość przedsiębiorców musi mieć system informatyczny przygotowany do tego, żeby w krótkim czasie móc wygenerować żądane informacje skarbówka informuje, że udostępnimy do tego również bezpłatne narzędzia, z których mogą korzystać przedsiębiorcy jednak to narzędzia wcale w praktyce nie są takie intuicyjne JPK na żądanie to kolejny etap rewolucji raportowanie do fiskusa dzięki dostępowi do wszystkich tych danych skarbówka ma jeszcze lepiej chronić obrót gospodarczy jeszcze ocenić typować firmy, które grają nieczysto i nadają się do skontrolowania przewodnik finansowy tokfm 5 w te i inne audycje możesz odsłuchać na TOK FM Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam, oraz sprawdź jak działa nowe internetowe radio TOK+Muzyka. Wybierz pakiet Standardowy i słuchaj wygodniej w aplikacji!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA