REKLAMA

Roaming darmowy... no, prawie.

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2018-07-19 11:00
Czas trwania:
01:31 min.
Udostępnij:

Wakacje trwają, wiele osób wyjedzie zagranicę, i jeśli będą poruszać się w krajach Unii Europejskiej - będą liczyć na to, że nie stracą fortuny rozmawiając przez telefon czy korzystając z internetu w smartfonie. Faktem jest, że dzięki unijnym staraniom roaming i przesył danych zagranicą stał się znacznie tańszy, dzięki czemu rachunków za telefon boimy się już dużo mniej. Ale to nie jest tak, że roaming jest całkowicie za darmo. Rozwiń »

A już tym bardziej nie będzie, bo Urząd Komunikacji Elektronicznej zezwolił niedawno sieciom na pobieranie niewielkich dodatkowych opłat. Są one jednak niewielkie.


Jak to więc wygląda w praktyce? Jeśli mamy w Polsce wykupione pakiety taniego czy darmowego internetu, a na wakacje do kraju unijnego jedziemy jedynie na dwa czy trzy tygodnie - to rachunki nas potem raczej nie zszokują. Większość operatorów ma limity danych do wykorzystania w krajach Unii. Gdy ten limit przekroczymy - będziemy musieli zapłacić dodatkowo za każdy zużyty gigabajt internetu - ale nie może to być więcej niż 6 euro plus VAT za jeden giga danych.

Pamiętajmy jednak, że korzystniejsze warunki dotyczą jedynie krajów unijnych! Jeśli więc ktoś planuje np. jechać autem do Grecji - to w Serbii czy Macedonii transfer danych będzie kosztował naprawdę dużo! A najlepiej to na wakacjach zagranicznych po prostu ograniczyć korzystanie z telefonu, dla lepszego wypoczynku… Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy w TOK FM Aleksandra Teligi w dzień dobry wakacje trwają wiele osób wyjeżdża zagranicę, jeżeli będą poruszać się po krajach Unii Europejskiej będą liczyć na to, że nie stracą fortuny rozmawiając przez telefon czy, korzystając z internetu smartfon nie faktem jest dzięki unijnym staraniom roaming i przesył danych za granicą stał się znacznie tańszy dzięki czemu rachunków za telefony boimy się już dużo mniej, ale to jednak nie oznacza, że Rozwiń » pomnik jest całkowicie za darmo, a już, tym bardziej nie będzie, bo Urząd Komunikacji Elektronicznej niedawno zezwolił siecią na pobranie niewielkich dodatkowych opłat są one jednak naprawdę nieduże jak, więc to wygląda w praktyce, jeżeli w Polsce mamy wykupione pakiety taniego lub darmowego internetu, a na wakacje do kraju unijnego jedziemy jedynie na 2 czy 3 tygodnie to rachunki jest potem raczej nie szokują większość operatorów udostępnia limit danych do wykorzystania w krajach Unii, kiedy ten limit przekroczymy będziemy musieli zapłacić dodatkowo za każdy zużyty gigabajt internetu, ale nie może być opłata większa niż 6 EUR plus VAT za 1 giga danych pamiętajmy jednak, że korzystniejsze warunki roaming dotyczy jedynie krajów unijnych jeżeli, więc ktoś planuje n p. pojechać autem do Grecji w serwisie w Macedonii transferowanych będzie kosztował naprawdę dużo, a najlepiej to po prostu na wakacjach zagranicznych i ograniczyć korzystanie z telefonu n p . dla lepszego wypoczynku przewodnik finansowy tokfm 5 Pelplin w te i inne audycje możesz odsłuchać na TOK FM Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Aż 60% taniej! Największa obniżka cen TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 60% zniżką!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA