REKLAMA

Kary za spowodowanie wypadku przez kierowcę będącego pod wpływem alkoholu

Przewodnik Drogowy TOK FM
Data emisji:
2018-08-07 11:00
Prowadzący:
Czas trwania:
01:13 min.
Udostępnij:

Kary za spowodowanie wypadku drogowego, przez kierowca będącego pod wpływem alkoholu, uzależnione są od skutków zdarzenia.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik drogowy TOK FM. Krzysztof Woźniak, dzień dobry. W poprzednim odcinku mówiłem co grozi za prowadzenie samochodu przez kierowcę będącego pod wpływem alkoholu. Zdecydowanie surowsze kary są za spowodowanie wypadku jeśli ktoś w wyniku takiego zdarzenia odniósł tylko lekkie obrażenia. Rozwiń »
Sprawcy grozi kara do 6 lat pozbawienia wolności oraz oczywiście zakaz prowadzenia pojazdów nie krótszy niż 3 lata sąd może zdecydować czy taki zakaz prowadzenia będzie obejmować wszystkie czy tylko niektóre pojazdy jeśli skutkiem wypadku była czyjaś śmierć albo poważne rany przewidzianą karą jest pozbawienie wolności od 2 do 12 lat bez możliwości zawieszenia w tym przypadku sąd ma obowiązek zakazać prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych nawet dożywotnio dodatkowo z przepisów prawa cywilnego sprawca będzie musiał pokryć szkody, które spowodował oraz wypłacić zadośćuczynienie również dla bliskich osoby, która zginęła w wypadku drogowym kompletnie, więc nie warto jest wsiadać za kierownicę, gdy wypiło się alkohol i pozdrawiam przewodnik drogowy i tokfm PL w te i inne audycje możesz odsłuchać na tokfm.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK DROGOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Skorzystaj z 40% rabatu w jesiennej promocji. Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i słuchaj wygodniej z telefonu!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA