REKLAMA

W życie weszły przepisy ułatwiające odzyskanie pieniędzy z błędnego przelewu

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2018-08-17 11:00
Czas trwania:
01:41 min.
Udostępnij:

W przewodniku finansowym dzisiaj małe przypomnienie. Właśnie weszły w życie przepisy, które ułatwią nam odzyskanie pieniędzy, jeśli zrobiliśmy przelew na niewłaściwy numer konta. Do tej pory było tak, że jeśli pomyliliśmy cyfry w rachunku i bankowe automaty wyłapywały, że podany przez nas rachunek nie istnieje - pieniądze wracały do nas automatycznie. Jednak jeśli pomyliliśmy się, bo wpisaliśmy numer faktycznie istniejącego rachunku, tylko adresat był niewłaściwy - często to od uczciwości osoby, która otrzymała niesłuszny przelew zależało, czy dostaniemy pieniądze z powrotem czy nie. W przypadku niechęci odbiorcy - walka o odzyskanie środków bywała koszmarem. Rozwiń »

Teraz jednak ma być dużo łatwiej. Jak zorientujemy się, że zrobiliśmy przelew na niewłaściwy rachunek - zgłaszamy to do naszego banku. I teraz to on ma obowiązek poinformowania odbiorcy o konieczności zwrotu pieniędzy najpóźniej w ciągu miesiąca. Jeśli odbiorca zrobi przelew zwrotny - odzyskujemy nasze pieniądze bezkosztowo. Jeśli natomiast nie wywiąże się z obowiązku - bank udostępni nam jego dane, a my będziemy mogli natychmiast złożyć w sądzie pozew przeciw tej osobie o bezpodstawne wzbogacenie się.

Nowe przepisy na nic się nam pewnie zdadzą w przypadku, jeśli oszuka nas profesjonalny złodziej, który zainstaluje nam złośliwe oprogramowanie zmieniające numer konta przy zlecaniu przelewu... W przypadku jednak zwyczajnych pomyłek, groźba szybkiego sądowego procesu raczej będzie dobrym bodźcem dla tych, którzy zwlekają z oddaniem nam niesłusznie otrzymanych środków. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Dziadykiewicz dzień dobry w przewodniku finansowym dzisiaj małe przypomnienie właśnie weszły w życie przepisy, które ułatwią nam odzyskanie pieniędzy, jeżeli zrobiliśmy przele w na niewłaściwy numer konta do tej pory było tak, że jeżeli pomyliliśmy cyfr rachunku i bankowe automaty wyłapały, że podane przez nas rachunek nie istnieje pieniądze wracały do nas automatycznie jeśli jednak pomyliliśmy się, ale spisaliśmy numery Rozwiń » faktycznie istniejącego rachunku tylko adresat niewłaściwy to często od uczciwości osoby, która otrzymała niesłusznych, ale zależało czy dostaniemy pieniądze z powrotem czy nie w przypadku niechęci odbiorcy walka o odzyskanie środków bywała czasem koszmarem teraz ma być jednak dużo łatwiej jak zorientujemy się, że zrobiliśmy przele w na niewłaściwy rachunek zgłaszały do naszego banku i teraz to on ma obowiązek poinformowania odbiorcy o konieczności zwrotu pieniędzy najpóźniej w ciągu miesiąca, jeżeli odbiorca zrobi przelew zwrotny odzyskujemy nasze pieniądze bezkosztowo natomiast, jeżeli nie wywiąże się z obowiązku nasz bank udostępni nam jego danych, a my będziemy mogli natychmiast złożyć w sądzie poze w przeciwko tej osobie o bezprawne wzbogacenie się nowe przepisy raczej na nie znam się zdadzą w przypadku, jeżeli oszuka nas profesjonalny złodziej, który n p. zainstaluje złośliwe oprogramowanie do zmieniających numer konta przeznaczają przelewu w przypadku jednak zwyczajnych pomyłek groźba szybkiego sądowego procesu pracy będzie dobrym ojcem dla tych, którzy zwlekają z wyzwaniem nawet niesłusznie otrzymanych pieniędzy przewodnik finansowy tokfm PL tel plus w te i inne audycje możesz odsłuchać na tokfm Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA