REKLAMA

JPK na żądanie przedstawią już wszystkie firmy

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2018-08-27 11:00
Czas trwania:
01:19 min.
Udostępnij:

Przedsiębiorcom przypominam - do dziś trzeba złożyć deklarację VAT za lipiec, tymczasem zmieniły się niektóre druki, w szczególności warto zwrócić uwagę na druki VAT 7 oraz VAT-7K. Rozwiń »
Ale to niejedyna nowość, która może zaskoczyć firmy. Również od dziś fiskus może poprosić już wszystkich, także najmniejszych przedsiębiorców, o przekazanie tak zwanych plików JPK na żądanie. A ta struktura uwzględnia już nie tylko spis faktur, ale także księgi rachunkowe, podatkowe księgi przychodów i rozchodów, ewidencję przychodów, stany magazynowe i wyciągi bankowe. Jednym słowem - fiskus może się zwrócić do firmy z żądaniem przedstawienia pełnego spisu tego, co dzieje się w naszym przedsiębiorstwie. Struktury JPK na żądanie będą musieli udostępniać przedsiębiorcy prowadzący ewidencję elektronicznie. Fiskus zapewnia, że o takie dokładne rozliczenia będzie prosił tylko wtedy, kiedy będzie to uzasadnione - np. pojawią się wątpliwości co do transakcji. Wszystko to jest jednak kolejnym klockiem do budowania szczelnego systemu podatkowego. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik finansowy TOK FM. Aleksandra Dziadykiewicz, dzień dobry. Przedsiębiorcom przypominam: do dzisiaj trzeba złożyć deklarację VAT za lipiec. Tymczasem zwrócił uwagę na to, że zmieniły się niektóre drugi w szczególności warto zwrócić uwagę na druk VAT 7 oraz VAT 7 KO, ale to niejedyna nowość, którą może zaskoczyć firmy. Również od dziś fiskus może poprosić już wszystkich, także najmniejszych przedsiębiorców, o złożenie tzw. plików JPK na żądanie, a ta struktura uwzględnia już nie tylko spis z faktur, ale także księgi rachunkowe, podatkowe, księgi przychodów i rozchodów, ewidencję przychodów, stany magazynowe, wyciągi bankowe. Rozwiń »
Jednym słowem fiskus może się zwrócić do firmy z żądaniem przedstawienia pełnego spisu tego co dzieje się aktualnie w naszym przedsiębiorstwie struktury JPK na żądanie będą musieli udostępniać przedsiębiorcy prowadzący swoją ewidencję elektronicznie fiskus zapewnia, że takie dokładne rozliczenie będzie prosił tylko wtedy, kiedy będzie to uzasadnione np. pojawią się jakieś wątpliwości co do transakcji wszystko to jednak jest kolejnym klockiem dobudowania szczelnego systemu podatkowego przewodnik finansowy pokazał w te i inne audycje możesz odsłuchać na tokfm.pl.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA