REKLAMA

Czas na urlop! Nawet przymusowy.

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2018-08-28 11:00
Czas trwania:
01:40 min.
Udostępnij:

Wakacje powoli dobiegają końca... powoli kończy się także czas na to, żeby iść na urlop! I wcale nie mam na myśli rozpoczynającego się wkrótce roku szkolnego... tylko przepisy kodeksu pracy. Rozwiń »

Sprawa dotyczy urlopów zaległych, czyli tych dni, które zostały nam do wykorzystania jeszcze za ubiegły rok. Wielu pracowników takich nawisów urlopowych ma naprawdę dużo. I w świetle prawa - wszystkie te zaległe dni z ubiegłego roku powinny zostać wykorzystane przez pracownika najpóźniej do 30 września tego roku. Jeśli nie będą - nasz pracodawca popełnia wykroczenie! A za takie wykroczenie może dostać mandat, którego stawka wynosi od tysiąca złotych w górę.

Formalnie wygląda tak, że aby uniknąć kary, oraz zawiązywania finansowych rezerw na poczet niewykorzystanych urlopów - pracodawca ma prawo wysłać nas na urlop, nawet jeśli my tego nie chcemy i nie wyrażamy na to zgody. Nasz protest na nic się zda - pracownik nie ma prawa zrzec się urlopu. Jeśli szef wysyła nas na przymusowy wypoczynek - to pakujemy manatki i opuszczamy biuro.

A to, czy firmy przestrzegają urlopowych zasad, kontroluje Państwowa Inspekcja Pracy. I co roku wskazuje na szereg nieprawidłowości - nie tylko w kwestii niewykorzystanych urlopów. Okazuje się, że choć z kodeksu pracy wynika, że każdy pracownik powinien mieć przynajmniej jeden nieprzerwany, 14-dniowy urlop, przepis ten często jest łamany i pracownicy muszą zadowolić się krótszym wypoczynkiem. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik finansowy TOK FM. Aleksandra Dziadykiewicz. dzień dobry. Wakacje powoli dobiegają końca, powoli także kończy czas na to, żeby iść na urlop. I wcale nie mam namyśli rozpoczynającego się wkrótce roku szkolnego, tylko przepisy kodeksu pracy sprawa dotyczy urlopów zaległych, czyli tych dni, które pozostały nam do wykorzystania jeszcze za ubiegły rok. Wielu pracowników takich serwisów urlopowych ma naprawdę dużo i w świetle prawa wszystkie te zaległe dni z ubiegłego roku powinny zostać wykorzystane przez pracownika najpóźniej do 30 września tego roku. Jeżeli nie będą nas pracodawca popełnia wykroczenie, a za takie wykroczenie może dostać mandat, którego stawka wynosi od 1000 zł w górę. Rozwiń »
Formalnie wygląda to tak że, aby uniknąć kary oraz zawiązywania finansowych rezer w na poczet niewykorzystanych przez pracowników urlopów pracodawca ma prawo wysłać nas na urlop, nawet jeżeli my tego nie chcemy nie wyrażamy na to zgody nasz protest na nic się zda pracownik nie ma prawa zrzec się urlopu jeżeli, więc szef wysyła nas na przymusowy wypoczynek to pakujemy manatki i opuszczamy biuro NATO czy firmy przestrzegają urlopowych zasad kontroluje Państwowa Inspekcja Pracy i co roku wskazuje na szereg nieprawidłowości nie tylko w kwestii niewykorzystanych urlopów okazuje się że, choć z kodeksu pracy wynika, że każdy pracownik powinien mieć przynajmniej w 1 nieprzerwanych 14 dniowy urlop przepis ten często jest łamany i pracownicy muszą zadowalać się w krótszym wypoczynkiem przewodnik finansowy pokazał w te i inne audycje możesz odsłuchać na tok.fm.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA