REKLAMA

Pobierasz 500 plus na dzieci? Złóż wniosek dziś, to w wypłatach świadczenia nie będzie przerw

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2018-08-31 11:00
Czas trwania:
01:32 min.
Udostępnij:

Ważne przypomnienie dla rodziców, którzy pobierają świadczenie 500 plus. Jeśli chcecie dostawać na konto pieniądze nieprzerwanie, najpóźniej dziś powinni złożyć wnioski na wypłatę środków przez kolejny rok! Dokumenty trzeba wypełniać co roku. Czasu na to teoretycznie jest bardzo dużo, bo aż do końca października. Ale system skostruowany jest tak, że rodzice, którzy wypełnią wnioski do końca sierpnia, czyli do dziś - będzie miał pewność ciągłości wypłaty świadczeń w kolejnych miesiącach. Rozwiń »

Kto nowy wniosek złoży we wrześniu - w październiku wypłaty 500 plus na konto nie dostanie - wyrównanie za ten miesiąc przyjdzie z listopadowym przelewem. A kto ze złożeniem wniosku na kolejny rok będzie zwlekał aż do października - nie dostanie pieniędzy ani w październiku, ani w listopadzie, może natomiast liczyć na wyrównanie stanu rachunku w grudniu.

Dokumenty można składać elektronicznie - przez system Empatia, Platformę Usług Elektronicznych ZUSu, czy bankowość elektroniczną, można też oczywiście złożyć wniosek wypełniony ręcznie - albo osobiście stawiając się w odpowiednim urzędzie - czyli miasta, gminy lub ośrodku pomocy społecznej - to zależy od regionu w którym mieszkamy, albo wysyłając go pocztą. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik finansowy TOK FM. Aleksandra Dziadykiewicz, dzień dobry. Coraz większe napięcie można wyczuć między osobami, które regularnie sprzedają przez Allegro a samą firmą. Najpopularniejszą w Polsce platforma e-handlu internetowego od dobrych kilku miesięcy przegląda swoje regulaminy i cenniki i dla sprzedawców staje się coraz droższa. Rozwiń »
Najnowsze zaskoczenie to opłata za utrzymanie tych ofert, w których w ostatnim roku nie pojawiła się żadna transakcja koszt niby nieduży 10 gr za 10 dni, czyli 30 gr miesięcznie, ale jednak jest to prowizja, których wcześniej nie było, a jeżeli ktoś prowadzi wiele aukcji ma ustawioną ofertą odnawiając się, a jednak towary sprzedają się rzadko będzie musiał rozważyć czy opłaca mu się taką ofertę utrzymywać to opłata pojawiła się w lipcu tymczasem w czerwcu sprzedawcy, którzy w ramach Platformy Allegro prowadzą swój sklep musieli przełknąć gorzką pigułkę podwyżki opłat z niecałych 10 do 39 zł skok bardzo duże i wywołał spore oburzenie sprzedawców tymczasem jeszcze wcześniej firma zmieniła opłaty za promowanie ofert napięcie między Allegro, a osobami, dla których stała się Platforma jest głównym albo 1 z najważniejszych miejsc prowadzenia handlu jest, więc coraz większe, ale sprzedawcy na razie nie bardzo mają jakiś inny wybór, choć na popularności zyskują OLX czy market Price to jednak Allegro na polskim rynku pozostaje gigantem tutaj zagląda 16  000 000 osób w każdym miesiącu przewodnik finansowy TOK FM w te i inne audycje możesz odsłuchać na tokfm.pl.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA