REKLAMA

Syndrom klasy ekonomicznej. Cóż to takiego?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2018-08-27 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:27 min.
Udostępnij:

Chociaż wakacje szkolne się kończą, to nie kończy się nasze podróżowanie. Wystarczy spojrzeć na tłumy ludzi na lotniskach. Coraz częściej latamy samolotami . Masowo korzystamy z tzw tanich lotów. Rozwiń »
Przy dłuższych lotach ze względów finansowych wybieramy klasę ekonomiczną . Taniej. Ale coś za coś. Wygodnie nie jest. Nie ma zbyt wiele miejsca na rozprostowanie nóg. Konsekwencja ? Tzw syndrom klasy ekonomicznej czyli zakrzepica żył głębokich. Dokładniej mówiąc: jeśli przez dłuższy czas siedzimy niewygodnie, wtłoczeni w małe siedzenia w samolocie, lub autobusie, to zazwyczaj w nogach, mogą tworzyć się skrzepy, które jeśli oderwą się od ściany żylnej przemieścić się mogą w inne rejony krwiobiegu. Tam mogą spowodować zator płuca lub udar.

A na koniec dzisiejszego Przewodnika ciekawostka. Hilary Clinton klasą ekonomiczną z pewnością nie podróżowała, bez problemu latała po całym świecie, aż w końcu po podróży służbowej w jej mózgu zdiagnozowano skrzeplinę. Gdy sprawa nabrała rozgłosu, wśród potencjalnych pasażerów zapanował strach przed lataniem i zakrzepicą żył głębokich.
O tym kto jest najbardziej narażony na syndrom klasy ekonomicznej w jutrzejszym odcinku Przewodnika przed 14 Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik TOK FM Na Zdrowie. Dzień dobry, Ewa Podolska. Choć wakacje szkolne się kończą, to nie kończy się nasze podróżowanie. Wystarczy spojrzeć na tłumy ludzi na lotniskach. Coraz częściej latamy samolotami, masowo korzystamy z tzw. tanich lotów przy dłuższych lotach. Ze względów finansowych wybieramy klasę ekonomiczną, bo taniej. Ale coś za coś: wygodnie nie jest. Rozwiń »
Nie ma zbyt wiele miejsca na rozprostowanie nóg i konsekwencja tzw. syndrom klasy ekonomicznej, czyli zakrzepica żył głębokich dokładniej mówiąc jeśli przez dłuższy czas siedzimy niewygodni twórczyni mały siedzeń w samolocie w autobusie zazwyczaj w nogach mogą tworzyć się skrzepy, które jeśli oderwą się od ściany żylnej przemieścić się mogą w inne rejony krwiobiegu tam mogą spowodować zator płuc lub udar, a na koniec dzisiejszego przewodnika ciekawostka Hillary Clinton klasą ekonomiczną z pewnością nie podróżowało bez problemu latała po całym świecie aż w końcu po podróży służbowej w jej mózgu zdiagnozowano skrzepliny sprawa nabrała rozgłosu wśród potencjalnych pasażerów zapanował strach przed lataniem i zakrzepicą żył głębokich o tym kto jest najbardziej narażonych na syndrom klasy ekonomicznej w jutrzejszym odcinku przewodnika.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Aż 60% taniej! Największa obniżka cen TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 60% zniżką!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA