REKLAMA

Jak szukać mieszkania na wynajem?

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2018-09-10 11:00
Czas trwania:
02:04 min.
Udostępnij:

Jest wrzesień - czyli jeden z najgorętszych okresów w nieruchomościach, szczególnie jeśli chodzi o rynek najmu. Mieszkań do wynajęcia szukają głównie studenci i ludzie, którzy przeprowadzili się do innego miasta, żeby tu podjąć pracę. Na portalach ogłoszeniowych ofert mnóstwo, ceny - no cóż, raczej wysokie - ostatnio zresztą jeszcze podskoczyły. Jak więc w tym gąszczu ofert znaleźć tę najlepszą dla siebie? Rozwiń »

Po pierwsze - warto rozważyć, czy chcemy mieszkania szukać samodzielnie, czy skorzystać z ofert pośredników. Oczywiście to drugie rozwiązanie będzie nieco droższe, bo pośrednik pobierze swoją prowizję. Ale zaletą tego rozwiązania jest to, że mieszkania które są w ofercie, były już wcześniej przez kogoś obejrzane i sprawdzone, proponowana cena raczej więc odzwierciedla faktyczny stan nieruchomości. Choć i tutaj potrafią się zdarzyć oszuści! Pierwszym dzwonkiem alarmowym powinno być dla nas to, że firma żąda od nas zapłaty prowizji, zanim udostępni nam jakiekolwiek mieszkanie do obejrzenia. Pachnie szwindlem.

Jeśli jednak nie chcemy płacić prowizji i wolimy rozglądać się na rynku samodzielnie - to przygotujmy się do tego. Wiadomo, że każdy chce wynająć mieszkanie możliwie najtaniej, jednak powinniśmy krytycznie patrzeć na oferty wynajmu znacznie tańsze, niż podobne mieszkania w tej samej okolicy. Różnica kilkuset złotych może sugerować, że w mieszkaniu czekają na nas np. ukryte niespodzianki - od grzyba na ścianie czy braku ogrzewania, po nieznośnych sąsiadów.

W ogóle dobrą praktyką przed podjęciem decyzji: tak, chcę wynająć to mieszkanie! Jest uważne rozglądanie się. Warto sprawdzić szczelność okien, włożyć ładowarkę do gniazdek żeby sprawdzić czy jest w nich prąd, odkręcić wodę i sprawdzić, czy leci ciepła, no i sprawdzić, czy są grzejniki! Tego typu pułapki najczęściej czają się w mieszkaniach ładnych na pierwszy rzut oka. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik finansowy TOK FM. Aleksandra Dziadykiewicz, dzień dobry. Jest wrzesień, czyli jeden z najgorętszych okresów w nieruchomościach, szczególnie, jeżeli chodzi o rynek najmu. Mieszkań do wynajęcia szukają głównie studenci i ludzie, którzy przeprowadzili się do innego miasta, żeby podjąć tutaj pracę. Na portalach ogłoszeniowych ofert jest mnóstwo, ceny, no cóż, raczej wysokie. Ostatnio zresztą podskoczyły, tak więc w tym gąszczu szybko znikających ofert znaleźć tę najlepszą dla siebie trudno. Po pierwsze warto rozważyć, czy chcemy mieszkania szukać samodzielnie, czy korzystać z ofert pośredników? Oczywiście to drugie rozwiązanie będzie nieco droższe, bo pośrednik pobierze swoją prowizję, ale zaletą tego rozwiązania jest to, że mieszkania, które są w ofercie, były już wcześniej przez kogoś obejrzane i sprawdzone. Rozwiń »
Proponowana cena raczej, więc odzwierciedla faktyczny stan nieruchomości chodzi tutaj potrafią się zdarzyć oszuści pierwszym dzwonkiem alarmowym dla nas powinno być to, że firma żąda od nas zapłaty prowizji, zanim udostępni nam jakiekolwiek mieszkanie do obejrzenia na 100 km Bach Gershwin Gene, a jeżeli jednak nie chcemy płacić prowizji pośrednikowi jeśli wolimy rozglądać się rynku nieruchomości samodzielnie to przygotujmy się do tego wiadomo, że każdy chce wynająć mieszkanie możliwie najtaniej jednak powinniśmy krytycznie wartość oferty wynajmu znacznie tańsze niż podobne mieszkania w tej samej okolicy różnice kilkuset złotych może sugerować, że w mieszkaniu czekają na nas ukryte niespodzianki od grzyba na ścianie czy braku ogrzewania swoich własnych sąsiadów w ogóle w dobrą praktyką przed podjęciem decyzji tak chce wynająć mieszkanie jest uważne rozglądanie się warto sprawdzić np. szczelność okien i włożyć ładowarkę do gniazdek, żeby sprawdzić czy jest w nich prąd odkręcić wodę i sprawdzić czy leci ciepła i oczywiście rozejrzeć się czy są grzejniki tego typu pułapki najczęściej czają się w mieszkaniach tanich, ale na pierwszy rzut oka całkiem ładnych przewodnik finansowy pokazał w te i inne audycje możesz odsłuchać na tokfm
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium - Radio TOK FM bez reklam: czyli TOK + Muzyka, podcasty z audycji Radia TOK FM oraz podcastowe produkcje oryginalne TOK FM. Tylko teraz w cenie 15 zł za miesiąc. Na zawsze!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA