REKLAMA

Dlaczego w czasie podróży nie należy pić alkoholu?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2018-08-30 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:49 min.
Udostępnij:

Gdy w czasie podróży przez dłuższy czas siedzimy w niewygodnej pozycji, nie mogąc swobodnie wyprostować nóg, w naszych żyłach mogą pojawić skrzepy krwi. Jeśli oderwą się od ściany żył i powędrują dalej, konsekwencje mogą być bardzo poważne. Według magazynu Lancet problem dotyka 1 % pasażerów. Rocznie podróżuje około 2 miliardów osób, więc wg niektórych szacunków tzw. zakrzepica podróżna może być przyczyną tysięcy zgonów rocznie. Jak się przed nią bronić? Rozwiń »

Zaprasza Ewa Podolska, przewodnik TOK FM Na Zdrowie. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik TOK FM na zdrowie. Dzień dobry, Ewa Podolska. Gdy w czasie podróży przez dłuższy czas siedzimy w niewygodnej pozycji, nie mogąc swobodnie wyprostować nóg, w naszych żyłach mogą pojawić skrzepy krwi. Jeśli oderwą się od ściany żył i powędrują dalej, konsekwencje mogą być bardzo poważne. Według magazynu Lancet problem dotyka 1 % pasażerów. Rocznie podróżuje około 2 miliardów osób, więc wg niektórych szacunków tzw. zakrzepica podróżna może być przyczyną tysięcy zgonów rocznie. Jak się przed nią bronić? Rozwiń »
Była mowa o tym, że podstawową bronią jest ruch nawet w samolocie można od czasu do czasu wstać i przejść nie co więcej rada banalna w swojej prostocie nie zakładajmy na czas lotu obcisłych ubrań, a także rozważmy tworzenie specjalnych podkolanówek przebadano 3000 pasażerów linii lotniczych 5 zlotych, zakładając takie podkolanówki obniżany aż o 90 % ryzyko zakrzepicy żył głębokich podkolanówki, o których mowa muszą ściśle przylegać do skóry to powoduje, że zmniejsza się gromadzenie wody w nogach jest lepsze krążenie krwi, a skoro mowa w wodzie to w piwnicach palenie alkohol ten działa akurat odwrotnie powoduje odwodnienie, a to zwiększa możliwość powstawania zakrzepów, a więc woda też nie o tym co należy pić w czasie długiej podróży w następnym odcinku przewodnika medycznego zdrowie jutro przed 14 LO w mój przewodnik TOK FM na zdrowie.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz internetowe radio TOK+Muzyka teraz 40% taniej. Wybierz pakiet Standardowy i słuchaj gdziekolwiek jesteś

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA