REKLAMA

Loty samolotem mają swoje minusy!

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2018-09-03 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:50 min.
Udostępnij:

Dziś ostatni odcinek samolotowego zdrowotnego ABC, czyli jaki wpływ na nasz organizm ma długi lot samolotem. Najgroźniejsze jest to, że w przypadku długotrwałego unieruchomienia w pozycji siedzącej mogą powstać zakrzepy krwi lub żylaków. Oderwanie się takich skrzepów od ściany żyły, co może w skrajnym przypadku spowodować śmierć z powodu udaru mózgu lub zatoru płuc. Rozwiń »

Niemiłym i dokuczliwym zjawiskiem jest też krótkotrwała utrata słuchu lub ból i zatykanie się uszu. W samolocie się także o wiele łatwiej przeziębić. Z dwóch powodów. Pierwszy oczywisty: jeden z 200 naszych współtowarzyszy lotu przekaże nam swoje wirusy i drugi: w samolocie jest sucho. Względna wilgotność powietrza kształtuje się na poziomie około 20%. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik TOK FM Na Zdrowie. Dzień dobry, Ewa Podolska. Dziś ostatni odcinek samolotowego zdrowotnego ABC, czyli jaki wpływ na nasz organizm ma długi lot samolotem. Najgroźniejsze jest to, że w przypadku długotrwałego unieruchomienia w pozycji siedzącej mogą powstać zakrzepy krwi lub żylaków. Oderwanie się takich skrzepów od ściany żyły, co może w skrajnym przypadku spowodować śmierć z powodu udaru mózgu lub zatoru płuc. Rozwiń »
Niemiłym i dokuczliwym zjawiskiem jest też krótkotrwała utrata słuchu lub ból i zatykanie się uszu. W samolocie się także o wiele łatwiej przeziębić. Z dwóch powodów. Pierwszy oczywisty: jeden z 200 naszych współtowarzyszy lotu przekaże nam swoje wirusy i drugi: w samolocie jest sucho. Względna wilgotność powietrza kształtuje się na poziomie około 20%. Jest ona stosunkowo niska, suche powietrze osłabia naturalne mechanizmy odpornościowe naszych organizmów. To wprost niska temperatura każdego doświadczył powoduje, że ryzyko przeziębienia się na pokładzie samolotu jest coraz większe niż gdziekolwiek indziej będzie tak suchość czujemy także w ustach nosie oczach dlatego raczej przed lotem wymienimy z oczu szkła kontaktowe, a potem z niego pijemy dużo najlepiej napojów izotonicznych w ostatni ma także znaczenie przy zapobieganiu zakrzepicy żył głębokich Japończycy zrobili stosowne badania i okazało się, że podczas 9 godzinnego lotu u osób pijących za godzinę szklankę wody wystąpiło zagęszczenie krwi podczas gdy u osób pijących płyn z elektrolitami podobny do specjalnych napojów izotonicznych dla sportowców nie zaszły podobne zmiany do usłyszenia jutro przed 14.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz radio TOK+Muzyka bez reklam - teraz 60% taniej w promocji Black Friday!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA