REKLAMA

Skąd wszędzie tyle selfie porównywanych do portretów?

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2018-09-06 18:00
Prowadzący:
Czas trwania:
01:02 min.
Udostępnij:

Czy u państwa również społecznościowe bańki zostały wypełnione selfie porównywalnymi do portretów dawnych dzieł sztuki? Nie ma się co dziwić, bo do Polski oraz m. in. Wielkiej Brytanii trafiła funkcjach Art Selfie, szalenie popularna w Stanach Zjednoczonych. Ta funkcja jest dostępne w aplikacji Google Arts and Culture, wystarczy ją uruchomić, zrobić sobie selfie i zabawa gotowa. Google przekonuje, że nasze zdjęcie jest używane tylko na chwilę, na czas użytkowania aplikacji, choć złośliwi mówią, że kto ich tam wie. Gigant zapewne również przy pomocy użytkowników uczy swoje algorytmy lepszego rozpoznawania twarzy, natomiast w samej aplikacji Arts and Culture warto zostać dłużej, bo można tam poznać historię malarstwa, wirtualnie odwiedzać muzea, czytać artykuły i oglądać wybrane wideo o sztuce. Aplikacja jest bezpłatna. Do usłyszenia, Przewodnik technologiczny TOK FM.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik technologiczny TOK FM. Karolina Głowacka, dzień dobry. Czy u państwa również społecznościowe bańki zostały wypełnione selfie porównywalnymi do portretów dawnych dzieł sztuki? Nie ma się co dziwić, bo do Polski oraz m. in. Wielkiej Brytanii trafiła funkcjach Art Selfie, szalenie popularna w Stanach Zjednoczonych. Rozwiń »
Ta funkcja jest dostępne w aplikacji Google Arts and Culture, wystarczy ją uruchomić, zrobić sobie selfie i zabawa gotowa. Google przekonuje, że nasze zdjęcie jest używane tylko na chwilę, na czas użytkowania aplikacji, choć złośliwi mówią, że kto ich tam wie. Gigant zapewne również przy pomocy użytkowników uczy swoje algorytmy lepszego rozpoznawania twarzy, natomiast w samej aplikacji Arts and Culture warto zostać dłużej, bo można tam poznać historię malarstwa, wirtualnie odwiedzać muzea, czytać artykuły i oglądać wybrane wideo o sztuce. Aplikacja jest bezpłatna. Do usłyszenia, Przewodnik technologiczny TOK FM.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz internetowe radio TOK+Muzyka teraz 40% taniej. Wybierz pakiet Standardowy i słuchaj gdziekolwiek jesteś

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA