REKLAMA

Kupujmy miód od naszych pszczelarzy!

Data emisji:
2018-09-14 13:50
Audycja:
Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Prowadzący:
Czas trwania:
01:36 min.
Udostępnij:

Jak rozpoznać, czy miód jest prawdziwy? Poniżej przepis zaczerpnięty z książki "Czy wiesz, co jesz?" autorstwa dr Małgorzaty Kozłowskiej-Wojciechowskiej i Katarzyny Bosackiej. Na przykład tak: do szklanki z zimną wodą wlejemy 2-3 łyżki miodu. Prawdziwy wolność rozpuszcza się, płynie nieprzerwanym strumieniem, układa się wyraźnie. Ten podrabiany nie spływa równo, tworzy zawirowania, szybciej rozpuszcza się w wodzie. Można też inaczej: nabierz miodu na łyżeczkę i wlewaj z powrotem do słoika. Jeśli ułoży się w piramidkę, jest pełnowartościowy. Jeśli na powierzchni zrobi się wklęśnięcie, miód jest zafałszowany.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Przewodnik TOK FM na zdrowie. Dzień dobry, Ewa Podolska. Jak rozpoznać, czy miód jest prawdziwy? Poniżej przepis zaczerpnięty z książki "Czy wiesz, co jesz?" autorstwa dr Małgorzaty Kozłowskiej-Wojciechowskiej i Katarzyny Bosackiej. Na przykład tak: do szklanki z zimną wodą wlejemy 2-3 łyżki miodu. Prawdziwy wolność rozpuszcza się, płynie nieprzerwanym strumieniem, układa się wyraźnie. Ten podrabiany nie spływa równo, tworzy zawirowania, szybciej rozpuszcza się w wodzie. Można też inaczej: nabierz miodu na łyżeczkę i wlewaj z powrotem do słoika. Jeśli ułoży się w piramidkę, jest pełnowartościowy. Jeśli na powierzchni zrobi się wklęśnięcie, miód jest zafałszowany. Rozwiń »
Nie tak łatwo kupić dobry Polski miód. Dystrybutorzy sprowadzają miód np. z Chin i mieszają z Polskim Przyczyna jest prosta: kilogram rodzinnego miodu kosztuje 10 dolarów, tego sprowadzonego - dolar. A co złego jest w chińskim miodzie? Kilka lat temu znaleziono w nim antybiotyk, hloręamfenikol, który podawany jest pszczołom. Ponadto kontrole często wykazują, że nie spełnia norm jakościowych. Ale na słoiczku nie znajdziecie informacji, że ten miód pochodzi z Chin. Przeczytamy za to: :mieszanka miodów pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej i spoza Unii Europejskiej", a to praktycznie oznacza, że zawiera miód chiński. Nie oszczędzajmy na miodzie, kupujmy polski.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

POPULARNE

REKLAMA
Przedłuż dostęp Premium taniej!