REKLAMA

Projekt Edward

Przewodnik Drogowy TOK FM
Data emisji:
2018-09-18 11:00
Prowadzący:
Czas trwania:
01:50 min.
Udostępnij:

Europejski dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach. Każdy może złożyć przysięgę bezpiecznego poruszania się. Wystarczy wejść na https://projectedward.eu/pl/ i pamiętać o obietnicy każdego dnia. Rozwiń »

Już jutro Europejski dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach. Jest to tzw . projekt Edward, organizowany od 2016 roku przez europejskie Stowarzyszenie policji drogowej. Głównym założeniem jest, żeby w ten dzień nie było żadnych ofiar śmiertelnych i ciężko rannych w wyniku wypadków drogowych, czyli tzw. wizja 0. Długofalowo ma oczywiście przełożyć się to na wszystkie dni w roku.

Każdy może wyrazić poparcie dla inicjatywy przez złożenie przysięgi: wystarczy wejść na stronę internetową projektu Edward.EU, w zakładce "złóż przysięgę" podpisać się imieniem i nazwiskiem pod deklaracją, w której zobowiązujemy się to m. in. przypominania członkom rodziny, przyjaciołom i znajomym, by szczególnie dbali o bezpieczeństwo na drogach, poprawić bezpieczeństwo, zadbać o oświetlenie pojazdu, zwracanie szczególnej uwagi na pieszych, rowerzystów dzieci i osoby starsze i poruszanie się z prędkościami dozwolonymi, bezpiecznymi, z zachowaniem szczególnej ostrożności jadąc w pobliżu szkół i w miejscach, gdzie znajdują się dzieci, nie wsiadaniem za kierownicę po spożyciu alkoholu, narkotyków oraz niedozwolonych leków, które mogą spowolnić reakcje, zawsze zapinania pasów bezpieczeństwa i upewnienia się, że wszyscy współpasażerowie mają zapięte, niekorzystanie z telefonu komórkowego podczas kierowania pojazdem, jako pasażer upewnienia się, że kierujący jest w pełni sprawny i może w zgodzie z prawem usiąść za kierownicą pojazdu. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik drogowy TOK FM. Krzysztof Woźniak, dzień dobry. Już jutro Europejski dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach. Jest to tzw . projekt Edward, organizowany od 2016 roku przez europejskie Stowarzyszenie policji drogowej. Głównym założeniem jest, żeby w ten dzień nie było żadnych ofiar śmiertelnych i ciężko rannych w wyniku wypadków drogowych, czyli tzw. wizja 0. Długofalowo ma oczywiście przełożyć się to na wszystkie dni w roku. Rozwiń »
Każdy może wyrazić poparcie dla inicjatywy przez złożenie przysięgi: wystarczy wejść na stronę internetową projektu Edward.EU, w zakładce "złóż przysięgę" podpisać się imieniem i nazwiskiem pod deklaracją, w której zobowiązujemy się to m. in. przypominania członkom rodziny, przyjaciołom i znajomym, by szczególnie dbali o bezpieczeństwo na drogach, poprawić bezpieczeństwo, zadbać o oświetlenie pojazdu, zwracanie szczególnej uwagi na pieszych, rowerzystów dzieci i osoby starsze i poruszanie się z prędkościami dozwolonymi, bezpiecznymi, z zachowaniem szczególnej ostrożności jadąc w pobliżu szkół i w miejscach, gdzie znajdują się dzieci, nie wsiadaniem za kierownicę po spożyciu alkoholu, narkotyków oraz niedozwolonych leków, które mogą spowolnić reakcje, zawsze zapinania pasów bezpieczeństwa i upewnienia się, że wszyscy współpasażerowie mają zapięte, niekorzystanie z telefonu komórkowego podczas kierowania pojazdem, jako pasażer upewnienia się, że kierujący jest w pełni sprawny i może w zgodzie z prawem usiąść za kierownicą pojazdu.

Oczywiście obiecujemy, że będziemy to stosować w praktyce każdego dnia. Ja podpisałem. Pozdrawiam, Przewodnik drogowy i tokfm PL
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK DROGOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz radio TOK+Muzyka bez reklam - teraz 60% taniej w promocji Black Friday!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA