REKLAMA

Uważajcie, na ''oszustwo na prezesa''

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2018-09-19 18:00
Prowadzący:
Czas trwania:
01:05 min.
Udostępnij:

Przed wyjątkowo chytrym sposobem na oszustwo ostrzega w swoim biuletynie bezpieczeństwa komputerowego CERT Polska. Chodzi o oszustwo na wiadomość od prezesa. To rodzaj fałszywych wiadomości, które nie są wysyłane masowo. Sprawa jest przygotowana: sprawdzane jest potencjalna ofiara, czym się zajmuje, jaka jest struktura firmy i kto jest jej szefem. Po czym wysyłany jest spersonalizowana, utrzymana w tonie presji wiadomość rzekomo od przysłowiowego prezesa. Atakujący chcą wyłudzić pieniądze przelewem, albo informacje. Kiedy dostaniesz taką wiadomość, lepiej wziąć głęboki oddech i sprawdzić, czy na pewno adres nadawcy się zgadza, czy nie pojawiają się żądania przelewów poza procedurą, czy ton wypowiedzi jest inny niż zwykle, i t d. W razie podejrzenia lepienie nie odpisywać na nadesłanego, maila należy skontaktować się inną drogą.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik technologiczny TOK FM. Karolina Głowacka, dzień dobry. Przed wyjątkowo chytrym sposobem na oszustwo ostrzega w swoim biuletynie bezpieczeństwa komputerowego CERT Polska. Chodzi o oszustwo na wiadomość od prezesa. To rodzaj fałszywych wiadomości, które nie są wysyłane masowo. Sprawa jest przygotowana: sprawdzane jest potencjalna ofiara, czym się zajmuje, jaka jest struktura firmy i kto jest jej szefem. Po czym wysyłany jest spersonalizowana, utrzymana w tonie presji wiadomość rzekomo od przysłowiowego prezesa. Atakujący chcą wyłudzić pieniądze przelewem, albo informacje. Kiedy dostaniesz taką wiadomość, lepiej wziąć głęboki oddech i sprawdzić, czy na pewno adres nadawcy się zgadza, czy nie pojawiają się żądania przelewów poza procedurą, czy ton wypowiedzi jest inny niż zwykle, i t d. W razie podejrzenia lepienie nie odpisywać na nadesłanego, maila należy skontaktować się inną drogą. Rozwiń »
Do usłyszenia przewodnik technologiczny TOK FM.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA