REKLAMA

Zakupy bez PINu do 100 złotych - limit zostanie podniesiony już niedługo

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2018-09-25 11:00
Czas trwania:
01:13 min.
Udostępnij:

Już nie tylko Mastercard, ale także Visa chce podnieść limit płatności zbliżeniowych, których nie potrzeba potwierdzać kodem PIN. Visa wystąpiła już z prośbą o zwiększenie limitu z dotychczasowych 50, do 100 złotych. I pewnie wkrótce otrzyma zgodę na takie działanie, bo przecież Mastercard już taką zgodę od NBP posiada. Sprawa w ogóle nie jest kontrowersyjna, wszystko po to, by klientom było wygodniej - bo ten 50-złotowy limit ustalony został ponad dekadę temu, i już wtedy był uważany za dość ostrożny. Tymczasem przez 10 lat i wartość pieniądza się zmieniła - dziś 50 złotych znaczy mniej niż wtedy, i zwyczaje klientów także są inne - bo coraz rzadziej płacimy gotówką, lubimy posługiwać się plastikem, a płatności zbliżeniowe w Polsce rozwijają się jak nigdzie indziej. Kiedy więc bez PINu zapłacimy za zakupy do stu złotych? Na to trzeba będzie poczekać jeszcze kilka miesięcy - zmiany wejdą w życie po połowie przyszłego roku.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik finansowy TOK FM, Aleksandra Dziadykiewicz, dzień dobry. Już nie tylko Mastercard, ale także Visa chce podnieść limit płatności zbliżeniowych, których nie potrzeba potwierdzać kodem PIN. Visa wystąpiła już z prośbą o zwiększenie limitu z dotychczasowych 50, do 100 złotych. I pewnie wkrótce otrzyma zgodę na takie działanie, bo przecież Mastercard już taką zgodę od NBP posiada. Rozwiń »
Sprawa w ogóle nie jest kontrowersyjna, wszystko po to, by klientom było wygodniej - bo ten 50-złotowy limit ustalony został ponad dekadę temu, i już wtedy był uważany za dość ostrożny. Tymczasem przez 10 lat i wartość pieniądza się zmieniła - dziś 50 złotych znaczy mniej niż wtedy, i zwyczaje klientów także są inne - bo coraz rzadziej płacimy gotówką, lubimy posługiwać się plastikem, a płatności zbliżeniowe w Polsce rozwijają się jak nigdzie indziej. Kiedy więc bez PINu zapłacimy za zakupy do stu złotych? Na to trzeba będzie poczekać jeszcze kilka miesięcy - zmiany wejdą w życie po połowie przyszłego roku.

Przewodnik finansowy w TOK FM - w te i inne audycje możesz odsłuchać na tokfm.pl
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium - Radio TOK FM bez reklam: czyli TOK + Muzyka, podcasty z audycji Radia TOK FM oraz podcastowe produkcje oryginalne TOK FM. Tylko teraz w cenie 15 zł za miesiąc. Na zawsze!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA