REKLAMA

Jak mierzyć sobie ciśnienie krwi?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2018-09-24 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:07 min.
Udostępnij:

Jak zmierzyć sobie prawidłowe ciśnienie krwi? Mierzyć codziennie powinni wszyscy ci, którzy mają zdiagnozowane podwyższone ciśnienie. Nie jest to trudne, trzeba przestrzegać tylko kilku podstawowych zasad: najpierw te, które zaczynają się od słowa "nie". Nie należy mierzyć ciśnienia bezpośrednio po dużym posiłku najlepiej odczekać godzinę. Badana osoba nie powinna odczuwać zmęczenia fizycznego ani stresu. Nie można pić kawy i palić papierosów co najmniej 30 minut przed pomiarem ciśnienia. Poza tym przed pomiarem warto odpocząć kilka minut w pozycji siedzącej z otwartymi plecami w cichym pomieszczeniu. Ciśnienie krwi należy mierzyć przy normalnej temperaturze działa. Jeżeli jesteśmy z wyziębienia lub rozgrzani, trzeba chwilkę odczekać. Pomiar powinien być dokonany w lewej ręce. Jeżeli lekarz stwierdzi słabe krążenie w lewej ręce, to mankiet można zapiąć wokół prawego nadgarstka.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik TOK FM na zdrowie. Dzień dobry, Ewa Podolska. Dziś o tym, jak zmierzyć sobie prawidłowe ciśnienie krwi. Mierzyć codziennie powinni wszyscy ci, którzy mają zdiagnozowane podwyższone ciśnienie. Nie jest to trudne, trzeba przestrzegać tylko kilku podstawowych zasad: najpierw te, które zaczynają się od słowa "nie". Nie należy mierzyć ciśnienia bezpośrednio po dużym posiłku najlepiej odczekać godzinę. Badana osoba nie powinna odczuwać zmęczenia fizycznego ani stresu. Nie można pić kawy i palić papierosów co najmniej 30 minut przed pomiarem ciśnienia. Poza tym przed pomiarem warto odpocząć kilka minut w pozycji siedzącej z otwartymi plecami w cichym pomieszczeniu. Ciśnienie krwi należy mierzyć przy normalnej temperaturze działa. Jeżeli jesteśmy z wyziębienia lub rozgrzani, trzeba chwilkę odczekać. Pomiar powinien być dokonany w lewej ręce. Jeżeli lekarz stwierdzi słabe krążenie w lewej ręce, to mankiet można zapiąć wokół prawego nadgarstka. Rozwiń »
Do usłyszenia jutro przed 14.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Więcej niż na antenie! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj i słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA