REKLAMA

Chrome 69 automatycznie loguje do przeglądarki?

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2018-09-25 18:00
Prowadzący:
Czas trwania:
01:12 min.
Udostępnij:

Spore kontrowersje wzbudziła jedna z funkcji, jaka pojawiła się w aktualizacji przeglądarki Google Chrome do wersji nr 69. Chodzi o pojawiające się informacje o automatycznym logowaniu do przeglądarki. Wedle alarmistycznych wypowiedzi użytkowników wystarczy że, używając Chrome'a zalogujemy się do któregoś z serwisów Google, Gmaila czy YouTube i zostaniemy zalogowani do przeglądarki bez uprzedzenia. To o tyle dziwne, że wiele osób świadomie nie chciało być zalogowanych w przeglądarce. Sprawa się jednak komplikuje, bo to zjawisko nie zostało za każdym razem potwierdzone. Testowałam i tak, przeglądarka automatycznie zalogowała nowego użytkownika na podstawie usług Google, ale już n p . nic takiego nie stało się w redakcji Niebezpiecznika - musieli potwierdzić chęć zalogowania. Rozwiń »
Natomiast na pewno synchronizacja, czyli wysyłanie informacji na serwery Googlea nie jest automatyczne, aczkolwiek zgoda jest usłużnie i niewinnie podsuwana przez przeglądarkę. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik technologiczny TOK FM. Karolina Głowacka, dzień dobry. Spore kontrowersje wzbudziła jedna z funkcji, jaka pojawiła się w aktualizacji przeglądarki Google Chrome do wersji nr 69. Chodzi o pojawiające się informacje o automatycznym logowaniu do przeglądarki. Wedle alarmistycznych wypowiedzi użytkowników wystarczy że, używając Chrome'a zalogujemy się do któregoś z serwisów Google, Gmaila czy YouTube i zostaniemy zalogowani do przeglądarki bez uprzedzenia. To o tyle dziwne, że wiele osób świadomie nie chciało być zalogowanych w przeglądarce. Sprawa się jednak komplikuje, bo to zjawisko nie zostało za każdym razem potwierdzone. Testowałam i tak, przeglądarka automatycznie zalogowała nowego użytkownika na podstawie usług Google, ale już n p . nic takiego nie stało się w redakcji Niebezpiecznika - musieli potwierdzić chęć zalogowania. Rozwiń »
Natomiast na pewno synchronizacja, czyli wysyłanie informacji na serwery Googlea nie jest automatyczne, aczkolwiek zgoda jest usłużnie i niewinnie podsuwana przez przeglądarkę.

Tak czy owak klimat wokół Chrome'a, mimo bardzo ładnego nowego layoutu psuje się. Do usłyszenia! Przewodnik technologiczny TOK FM.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz radio TOK+Muzyka bez reklam - teraz 40% taniej w zimowej promocji!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA