REKLAMA

30 września Światowy Dzień Serca

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2018-09-26 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:17 min.
Udostępnij:

W tę niedzielę obchodzimy światowy dzień serca. Czy dbają państwo o swoje serce? A co to znaczy tak naprawdę, dbać o nie? Po pierwsze, ruszać się. Złota zasada jest taka: minimum 30 minut 3 razy w tygodniu, tak by tętno na wzrosło powyżej 120 na minutę. Rozwiń »
Najlepsza forma wysiłku jest równocześnie najprostszą: marsz, może być z kijkami, bieganie, jazda na rowerze, pływanie, aerobik dbanie o serce, a także niepalenie papierosów. O osoby palące są 2 do 4 razy bardziej narażone na wystąpienie zawału serca, umierają przeciętnie 10 lat wcześniej, w ich ciele tlen do tkanek jest gorzej transportowany, zwiększa się krzepliwość krwi, substancje toksyczne uszkadzają ściany tętnic. Rzucenie palenia daje spektakularny efekt: zmniejszamy ryzyko zawału, udaru mózgu, zakrzepów nawet o 50 proc. I trzecie przykazanie: kontrolować masę ciała i zdrowo jeść. Zdrowo, czyli dużo warzyw i owoców, mało tłuszczów zwierzęcych i cholesterolu. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik TOK FM na zdrowie. Dzień dobry, Ewa Podolska. W tę niedzielę obchodzimy światowy dzień serca. Czy dbają państwo o swoje serce? A co to znaczy tak naprawdę, dbać o nie? Po pierwsze, ruszać się. Złota zasada jest taka: minimum 30 minut 3 razy w tygodniu, tak by tętno na wzrosło powyżej 120 na minutę. Rozwiń »
Najlepsza forma wysiłku jest równocześnie najprostszą: marsz, może być z kijkami, bieganie, jazda na rowerze, pływanie, aerobik dbanie o serce, a także niepalenie papierosów. O osoby palące są 2 do 4 razy bardziej narażone na wystąpienie zawału serca, umierają przeciętnie 10 lat wcześniej, w ich ciele tlen do tkanek jest gorzej transportowany, zwiększa się krzepliwość krwi, substancje toksyczne uszkadzają ściany tętnic. Rzucenie palenia daje spektakularny efekt: zmniejszamy ryzyko zawału, udaru mózgu, zakrzepów nawet o 50 proc. I trzecie przykazanie: kontrolować masę ciała i zdrowo jeść. Zdrowo, czyli dużo warzyw i owoców, mało tłuszczów zwierzęcych i cholesterolu.

Przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed 14.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA