REKLAMA

Google częściowo wycofuje się z kontrowersyjnej funkcji w Chrome

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2018-09-26 18:00
Prowadzący:
Czas trwania:
01:02 min.
Udostępnij:

Google usłyszał głośny sprzeciw użytkowników i częściowo wycofuje się z kontrowersyjnej funkcji, jaka pojawiła się w wersji 69 przeglądarki Chrome. Mówiłam o tym, wczoraj w Przewodniku. Chodzi o automatyczne logowanie do przeglądarki, gdy tylko zalogujemy się do któregoś serwisu Google, Gmaila czy YouTube np. Wzbudziło to sprzeciw wielu osób, które intencjonalnie nie chcą logować się do przeglądarki. Eksperci ds. bezpieczeństwa zwracali również uwagę, że taki automatyzm może być niebezpieczny. I teraz, jak poinformowano na firmowym blogu, w wersji nr 70 przeglądarki Chrome, która ma się pojawić pod koniec października, automatycznego logowania nie tyle nie będzie, co tę funkcję będzie można wyłączyć. Zainteresowani tym użytkownicy będą musieli zajrzeć do ustawień, a jak wiadomo to jednak parę klików więcej.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik technologiczny TOK FM. Karolina Głowacka, dzień dobry. Google usłyszał głośny sprzeciw użytkowników i częściowo wycofuje się z kontrowersyjnej funkcji, jaka pojawiła się w wersji 69 przeglądarki Chrome. Mówiłam o tym, wczoraj w Przewodniku. Chodzi o automatyczne logowanie do przeglądarki, gdy tylko zalogujemy się do któregoś serwisu Google, Gmaila czy YouTube np. Wzbudziło to sprzeciw wielu osób, które intencjonalnie nie chcą logować się do przeglądarki. Eksperci ds. bezpieczeństwa zwracali również uwagę, że taki automatyzm może być niebezpieczny. I teraz, jak poinformowano na firmowym blogu, w wersji nr 70 przeglądarki Chrome, która ma się pojawić pod koniec października, automatycznego logowania nie tyle nie będzie, co tę funkcję będzie można wyłączyć. Zainteresowani tym użytkownicy będą musieli zajrzeć do ustawień, a jak wiadomo to jednak parę klików więcej. Rozwiń »
Do usłyszenia! Przewodnik technologiczny TOK FM.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA