REKLAMA

100 lat temu... Nowy rekord w polskiej lekkoatletyce

100-letnia kartka z kalendarza
Data emisji:
2018-10-02 12:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:19 min.
Udostępnij:

2 października 1918 roku napięcie na politycznych salonach musiało być ogromne. Już za 5 dni Rada Regencyjna zapowie niepodległość Polski. Ja jednak w poszukiwaniu codzienności zaglądam do rubryki sportowej "Nowej gazety" sprzed dokładnie 100 lat. Jest nowy rekord! "Kolegium sędziów zjazdu zatwierdziło rekord wszech Polski osiągnięty podczas zawodów lekkoatletycznych zjazdu w osobach Sośnickiego, Śliwowskiego, Szeredy i Kwiatkowskiego w biegu rozstawnym, czyli sztafecie 4 × 100 m. Nowy rekord osiągnięty przez osoby z klubu Korona to 46,8 sekundy. Co ciekawe ten dokładny pomiar jest tak naprawdę uśrednionym wynikiem, który pokazały 4 obsługiwane ręcznie przez sędziów chronometry. Zawodnicy Korony poprawili poprzedni rekord od 0,4 sekundy. A do dziś, do 2018 roku został poprawiony jeszcze prawie o 8,5 sekundy i wynosi 38 sekund i 31 setnych.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
2 października 1918 roku napięcie na politycznych salonach musiało być ogromne. Już za 5 dni Rada Regencyjna zapowie niepodległość Polski. Ja jednak w poszukiwaniu codzienności zaglądam do rubryki sportowej "Nowej gazety" sprzed dokładnie 100 lat. Jest nowy rekord! "Kolegium sędziów zjazdu zatwierdziło rekord wszech Polski osiągnięty podczas zawodów lekkoatletycznych zjazdu w osobach Sośnickiego, Śliwowskiego, Szeredy i Kwiatkowskiego w biegu rozstawnym, czyli sztafecie 4 × 100 m. Nowy rekord osiągnięty przez osoby z klubu Korona to 46,8 sekundy. Co ciekawe ten dokładny pomiar jest tak naprawdę uśrednionym wynikiem, który pokazały 4 obsługiwane ręcznie przez sędziów chronometry. Zawodnicy Korony poprawili poprzedni rekord od 0,4 sekundy. A do dziś, do 2018 roku został poprawiony jeszcze prawie o 8,5 sekundy i wynosi 38 sekund i 31 setnych. Rozwiń »
100 lat niepodległości.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: 100-LETNIA KARTKA Z KALENDARZA

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA