REKLAMA

Urządzenie tylko do pisania z wyświetlaczem e-ink

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2018-10-03 18:00
Prowadzący:
Czas trwania:
01:28 min.
Udostępnij:

Bardzo interesujące zjawisko na rynku technologicznym: urządzenie Freeride traveller w przedsprzedaży, którą jego twórcy uruchomili na portalu Indiegogo cieszy się dużą popularnością: kwota potrzebna producentom do wprowadzenia urządzenia na rynek została zebrana jeszcze tego samego dnia. Dziś po południu zbiórka osiągnęła blisko 400% w celu. Rozwiń »
Czym Free ride traveller? To nowa wersja urządzenia Free ride, który w pierwotnej wersji wyglądało trochę jak połączenie starej klawiatury konsoli do gier, mnie akurat przypominało radziecką grę Wilki i Zając. Teraz jest to eleganckie składane, podłużne urządzenie z klawiaturą i ekranem z wyświetlaczem e-ink - tym samym, który znamy z czytników e-booków. We Free ridzie ma służyć jako wyświetlacz w urządzeniu tylko i wyłącznie do pisania. Teksty byłyby zapisywane lokalnie lub wybranej chmurze. Urządzenie ma służyć wszystkim, którzy mają kłopot z rozpraszaczami czyhającymi w internecie podczas prac na laptopie. Producenci chwalą się też aż 30-godzinnym czasem pracy na baterii.
Po wejściu na rynek urządzenie ma kosztować 600 USD. W przedsprzedaży jest blisko połowę tańsze. A 600 USD to sporo jak na jednofunkcyjne urządzenie, tym bardziej że można np. po prostu odciąć od sieci swój laptop. Ale kto wie, może takie rozwiązanie się przyjmie? Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik technologiczny TOK FM. Karolina Głowacka, dzień dobry. Bardzo interesujące zjawisko na rynku technologicznym: urządzenie Freeride traveller w przedsprzedaży, którą jego twórcy uruchomili na portalu Indiegogo cieszy się dużą popularnością: kwota potrzebna producentom do wprowadzenia urządzenia na rynek została zebrana jeszcze tego samego dnia. Dziś po południu zbiórka osiągnęła blisko 400% w celu. Rozwiń »
Czym Freeride traveller? To nowa wersja urządzenia Free ride, który w pierwotnej wersji wyglądało trochę jak połączenie starej klawiatury konsoli do gier, mnie akurat przypominało radziecką grę Wilki i Zając. Teraz jest to eleganckie składane, podłużne urządzenie z klawiaturą i ekranem z wyświetlaczem e-ink - tym samym, który znamy z czytników e-booków. We Freeridzie ma służyć jako wyświetlacz w urządzeniu tylko i wyłącznie do pisania. Teksty byłyby zapisywane lokalnie lub wybranej chmurze. Urządzenie ma służyć wszystkim, którzy mają kłopot z rozpraszaczami czyhającymi w internecie podczas prac na laptopie. Producenci chwalą się też aż 30-godzinnym czasem pracy na baterii.

Po wejściu na rynek urządzenie ma kosztować 600 USD. W przedsprzedaży jest blisko połowę tańsze. A 600 USD to sporo jak na jednofunkcyjne urządzenie, tym bardziej że można np. po prostu odciąć od sieci swój laptop. Ale kto wie, może takie rozwiązanie się przyjmie?

Do usłyszenia. Przewodnik technologiczny TOK FM.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj wszystkich audycji Radia TOK FM kiedy chcesz i jak chcesz - na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej!!

Dostęp Premium

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA