REKLAMA

Apple i Amazon infiltrowane przez chińskie służby? Sensacyjne doniesienia Bloomberga

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2018-10-05 18:00
Prowadzący:
Czas trwania:
01:11 min.
Udostępnij:

Bloomberg przedstawia sensacyjne informacje, jakoby chińskie służby miały infiltrować prawie 30 amerykańskich firm, w tym Amazona i Apple. Chińczycy mieli to robić przez umieszczenie na płytach głównych producentów serwerów, firmy Supermicro, maleńkich, nie większych od ziarenka ryżu chipów. Chipy miały spełniać rolę hardwareowe tzw. backdoroow, czyli umożliwiać dostęp do danych firm korzystających z zaatakowanych serwerów. Według Bloomberga sprawa miała wyjść na jaw po audycie zleconym przez Amazon. Firma miała przekazać informacje o chipach rządowym agencjom. Wg gazety z serwerów z zainstalowanym szpiegiem mogły korzystać również CIA, czy amerykańska marynarka. Ale temu wszystkiemu zaprzeczają zarówno Amazon, Apple, jak i Supermicro. Bloomberg powołuje się na anonimowe źródła, za to jest ich aż 17. Sprawa jest dynamiczna. Jeśli doniesienia Bloomberga okażą się prawdziwe, to będzie trzęsienie ziemi w świecie polityki i technologii. Rozwiń »

Wrócimy do tematu w jutrzejszym magazynie TOK FM. Do usłyszenia! Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik technologiczny TOK FM. Karolina Głowacka, dzień dobry. Bloomberg przedstawia sensacyjne informacje, jakoby chińskie służby miały infiltrować prawie 30 amerykańskich firm, w tym Amazona i Apple. Chińczycy mieli to robić przez umieszczenie na płytach głównych producentów serwerów, firmy Supermicro, maleńkich, nie większych od ziarenka ryżu chipów. Chipy miały spełniać rolę hardwareowe tzw. backdoroow, czyli umożliwiać dostęp do danych firm korzystających z zaatakowanych serwerów. Według Bloomberga sprawa miała wyjść na jaw po audycie zleconym przez Amazon. Firma miała przekazać informacje o chipach rządowym agencjom. Wg gazety z serwerów z zainstalowanym szpiegiem mogły korzystać również CIA, czy amerykańska marynarka. Ale temu wszystkiemu zaprzeczają zarówno Amazon, Apple, jak i Supermicro. Bloomberg powołuje się na anonimowe źródła, za to jest ich aż 17. Sprawa jest dynamiczna. Jeśli doniesienia Bloomberga okażą się prawdziwe, to będzie trzęsienie ziemi w świecie polityki i technologii. Rozwiń »
Wrócimy do tematu w jutrzejszym magazynie TOK FM. Do usłyszenia! 

Przewodnik technologiczny TOK FM.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium - Radio TOK FM bez reklam: czyli TOK + Muzyka, podcasty z audycji Radia TOK FM oraz podcastowe produkcje oryginalne TOK FM. Tylko teraz w cenie 15 zł za miesiąc. Na zawsze!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA