REKLAMA

100 lat temu... Powstają szkoły dla aktorów filmowych

100-letnia kartka z kalendarza
Data emisji:
2018-10-06 12:30
Czas trwania:
02:03 min.
Udostępnij:

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Jesienią 1918 roku nie ma chyba nikogo, kto nie wiedziałby, jaki będzie finał wielkiej wojny. 6 października działacze południowosłowiańskich partii politycznych widząc postępujący rozpad Austro-Węgier powołują w Zagrzebia do istnienia radę narodową Słoweńców Chorwatów Serbów. W Paryżu z kolei gen. Józef Haller, który 2 dni wcześniej został naczelnym dowódcą armii polskiej składa przysięgę na sztandar wojskowy.  Rozwiń »
Tymczasem w Warszawie otwierają się nowe perspektywy dla artystów no tak Gazeta donosi, że przy szkole dramatycznej zakładane są kursy dla aktorów kinematograficznych stoi za tym tanich niebieska ciekawe podejmuje zadanie, gdyż trudne najtrudniejsze z zadań pedagogicznych dziedziczenie uczniów w ziemi mitycznej jedynej mowie ekranu czekamy też eksperyment pani Hryniewiecki jest jeszcze, dlatego że ona dopiero wyłowi może jakiś polskie gwiazdy tej sztuki przemysłu za granicą jest ich wiele oraz ich nie ma natomiast materię na pewno jest pewne inwencję kulturę mamy za gwałt nasi aktorzy teatralni, gdy tylko natrafią na możliwe warunki pracy oddają się sztuce szczerze i dochodzą do pięknego wyników przyszłe polskie aktorki matek graficzne na wielkie pole do wybicia się możesz dać poznać na całym świecie mieszkając w Warszawie może zostać zaangażowany do Ameryki nie rozumiejąc ani słowa mów zamorskich cechę tę w głowę Hill Czytelników rodziła się właśnie marzenie o American Twin w 100 lat niepodległości
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: 100-LETNIA KARTKA Z KALENDARZA

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA