REKLAMA

Uwaga! Choroby oczu nie bolą

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2018-10-10 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:22 min.
Udostępnij:

Nie dbamy o swoje zdrowie. Są badania ani wstydliwe ani bolesne, które w praktyce nie istnieją dla większości z nas. Chodzi na regularne badanie okulistyczne. Nawet w wieku podwyższonego ryzyka zachorowania, czyli po czterdziestce. A tymczasem jako społeczeństwo starzejemy się i w związku z tym pewne choroby związane z wiekiem stają się coraz bardziej powszechne. Do takich należą schorzenia oczu: zaćma i jaskra. Rozwiń »

Na zaćmę choruje w Polsce około 800 000 osób, a na jaskrę kolejne 800 000. Obie te choroby zaczynają się niezauważalne. Nie powodują bólu, a stopniowe pogarszanie się widzenia czy inne dolegliwości ze strony oczu traktujemy jako naturalne zjawisko, związane z tym, że przybywa nam lat. Czasami kupujemy jakieś krople w aptece i leczymy się na własną rękę. W późniejszym terminie widzimy coraz gorzej. Do okulisty idziemy, gdy sytuacja jest na tyle zła, że nie możemy normalnie funkcjonować. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik TOK FM na zdrowie. Dzień dobry, Ewa Podolska. Nie dbamy o swoje zdrowie. Są badania ani wstydliwe ani bolesne, które w praktyce nie istnieją dla większości z nas. Chodzi na regularne badanie okulistyczne. Nawet w wieku podwyższonego ryzyka zachorowania, czyli po czterdziestce. A tymczasem jako społeczeństwo starzejemy się i w związku z tym pewne choroby związane z wiekiem stają się coraz bardziej powszechne. Do takich należą schorzenia oczu: zaćma i jaskra. Rozwiń »
Na zaćmę choruje w Polsce około 800 000 osób, a na jaskrę kolejne 800 000. Obie te choroby zaczynają się niezauważalne. Nie powodują bólu, a stopniowe pogarszanie się widzenia czy inne dolegliwości ze strony oczu traktujemy jako naturalne zjawisko, związane z tym, że przybywa nam lat. Czasami kupujemy jakieś krople w aptece i leczymy się na własną rękę. W późniejszym terminie widzimy coraz gorzej. Do okulisty idziemy, gdy sytuacja jest na tyle zła, że nie możemy normalnie funkcjonować.

Polacy nie wiedzą, że obie te choroby, jeśli nie zostaną w porę zdiagnozowane i nie będą leczone, mogą prowadzić do utraty wzroku. Większość zmian w jaskrze i zaćmie jest bowiem nieodwracalne.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium - Radio TOK FM bez reklam: czyli TOK + Muzyka, podcasty z audycji Radia TOK FM oraz podcastowe produkcje oryginalne TOK FM. Tylko teraz w cenie 15 zł za miesiąc. Na zawsze!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA