REKLAMA

Coraz gorzej z naszym wzrokiem

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2018-10-11 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:19 min.
Udostępnij:

11 października przypada światowy dzień wzroku. I kilka liczb: ponad 1,8 mld ludzi na świecie ma krótkowzroczność. A szacuje się, że przed 2020 rokiem będzie ona dotyczyła już 2,5 miliarda ludzi. To będzie aż 35% ludzkości. Rozwiń »

W Polsce wg danych GUS-u co czwarta dorosła osoba ma problem z przeczytaniem gazety, a wady wzroku ma już ponad 50%. dzisiejszej młodzieży. Rocznie zaburzenia widzenia są przyczyną około 2,5 tysiąca zwolnień zdrowotnych.

W sondażu przeprowadzonym w lutym tego roku wynika, że ponad 70% badanych źle ocenia stan swojego wzroku. Najczęściej skarżą się na uczucie piasku w oczach i zaczerwienienie. Do okulisty idą jednak dopiero, gdy dolegliwości znacząco przybierają na sile. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik w TOK FM na zdrowie. Dzień dobry, Ewa Podolska. Dzisiaj, 11 października przypada światowy dzień wzroku. I kilka liczb: ponad 1,8 mld ludzi na świecie ma krótkowzroczność. A szacuje się, że przed 2020 rokiem będzie ona dotyczyła już 2,5 miliarda ludzi. To będzie aż 35% ludzkości. Rozwiń »
W Polsce wg danych GUS-u co czwarta dorosła osoba ma problem z przeczytaniem gazety, a wady wzroku ma już ponad 50%. dzisiejszej młodzieży. Rocznie zaburzenia widzenia są przyczyną około 2,5 tysiąca zwolnień zdrowotnych. W sondażu przeprowadzonym w lutym tego roku wynika, że ponad 70% badanych źle ocenia stan swojego wzroku. Najczęściej skarżą się na uczucie piasku w oczach i zaczerwienienie. Do okulisty idą jednak dopiero, gdy dolegliwości znacząco przybierają na sile.

Wg badań aż 13 Polaków nigdy nie było u okulisty. Podobna liczba ma mgliste pojęcie o jaskrze i zaćmie, które po cichu niszczą nam wzrok.

Więcej o wzroku w jutrzejszym odcinku przewodnika na zdrowie, a także w sobotnim programie z cyklu u TOKtora.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA