REKLAMA

WizzAir i Ryanair znów zmieniają politykę bagażową

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2018-10-23 11:00
Czas trwania:
01:33 min.
Udostępnij:

To już kolejna w ostatnich miesiącach zmiana polityki bagażowej, wprowadzanej przez najpopularniejszych tanich przewoźników, czyli Wizzaira oraz Ryanaira. Od listopada bagaż podręczny, który bezpłatnie będziemy mogli wnieść na pokład, będzie mniejszy niż dotąd. Za dodatkowe gabaryty trzeba będzie dopłacić. Rozwiń »

I tak WizzAir ograniczy bagaż podręczny do rozmiarów mniej więcej większego szkolnego plecaka. Żeby wnieść na pokład to, co do tej pory było bagażem podręcznym - czyli np. niedużą walizkę na kółkach - trzeba będzie dodatkowo wykupić opcję pierwszeństwa wejścia na pokład. Pojawi się za to nowa oferta w bagażach rejestrowanych - bagaż do 10 kilogramów, z cenami rozpoczynającymi się od 7miu euro. Dodatkowe możliwości - czyli 20 i 32 kilogramy - pozostają bez zmian.

Zmiany w Ryanairze idą w podobnym kierunku, i także zaczną obowiązywać 1 listopada. Też na pokład będzie można wziąć jedynie mały bagaż podręczny - taki, który zmieści się pod fotelem. Za drugą sztukę bagażu na pokładzie, trzeba będzie dopłacić - albo za bagaż, albo wykupując Priority Boarding - ta usługa jednak będzie droższa niż dotychczas.

Linie tłumaczą zmiany chęcią usprawnienia odprawy pasażerów. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że chodzi także o dodatkowe zarobki. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik finansowy TOK FM, Aleksandra Dziadykiewicz, dzień dobry. To już kolejna w ostatnich miesiącach zmiana polityki bagażowej wprowadzonej przez najpopularniejszych tanich przewoźników, czyli WizzAir i Ryanair . Od listopada bagaż podręczny, który bezpłatnie będziemy mogli wnieść na pokład samolotu będzie mniejszy niż dotąd, a za dodatkowe gabaryty trzeba będzie dopłacić.  Rozwiń »
I tak WizzAir ograniczy bagaż podręczny do rozmiarów mniej więcej większego szkolnego plecaka, żeby wnieść na pokład to co do tej pory było bagażem podręcznym, czyli np. niedużo walizkę na kółkach trzeba będzie dodatkowo wykupić opcję pierwszeństwa wejścia na pokład pojawi się za to nową ofertą w bagażach rejestrowanych bagaż do 10 kg z cenami rozpoczynającymi się od 7 EUR dodatkowe możliwości zakupu bagażu, czyli bagaż dwudziesto czy 32 kilogramowy pozostają bez zmiany zmiany w Ryanairze idą w podobnym kierunku i także zaczną obowiązywać 1 listopada też na pokład będzie można wnieść jedynie mały bagaż podręczny takich, które zmieści się pod hotelem za drugą sztukę bagażu na pokładzie trzeba będzie dopłacić albo za bagaż albo, wykupując Royal WIBOR Wing ta usługa jednak będzie droższa niż dotychczas linie tłumaczą zmianę chęcią usprawnienia odprawy pasażerów trudno jednak nie odnieść wrażenia, że chodzi także o dodatkowe zarobki przewodnik finansowy to kafelki w Pelplinie w te i inne audycje możesz odsłuchać na tokfm
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA