REKLAMA

100 lat temu... W Brukseli powstaje komisja śledcza

100-letnia kartka z kalendarza
Data emisji:
2018-10-21 12:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:42 min.
Udostępnij:

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
21 października 1918 roku poniedziałek. 100 lat temu obchodzono stulecie, stulecie ustawy hipotecznej, ważnej regulacji rynku nieruchomości w Królestwie Polskim. Z tej okazji odbyło się, jak pisał Kurier Warszawski, liczne zebranie świata prawniczego w sali Towarzystwa naukowego. Rozwiązano konkurs na prace z zakresu prawa hipotecznego. Niestety jak ubolewała gazeta: na konkurs nadesłano ani 1 pracy, które ściśle wymaganiem zadośćuczyniła. Nagrodę finansową podzielono.  Rozwiń »
Tymczasem austro Węgrzech historia przyspiesza i kolejne narody Węgrzy Czesi Słowacy otwarcie mówią o żądaniu samostanowienia 1 z przyczyn tych niedomagań jest nota prezydenta Stanów zjednoczonych Woodrowa Wilsona, którą dziennik Hamburger refren wraca określił jako uderzenie w samo serce państwa austriackiego Wilson przedstawił żądanie rozpadnie się w Austrii z kolei w Brukseli powstała komisja śledcza złożona z przedstawicieli państ w neutralnych komisja ma zbadać prawdziwość zarzutów tyczących się bez celowych spustoszenie po drodze odwrotu niemieckiego panującą w Warszawie doszło do zuchwałego napadu na sklepy Buława sny czyni z kosztownymi artykuły m. in. proszę sobie wyobrazić, że 1 Stróż po dłuższych zapasach kradzieży zapobiegł ujął 2 zło dziei w sieci uszedł pieniądze zrabowane odebrano opryszczkę w całości tak było 100 lat temu tu 100 lat niepodległości
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: 100-LETNIA KARTKA Z KALENDARZA

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium - Radio TOK FM bez reklam: czyli TOK + Muzyka, podcasty z audycji Radia TOK FM oraz podcastowe produkcje oryginalne TOK FM. Tylko teraz w cenie 15 zł za miesiąc. Na zawsze!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA