REKLAMA

Trudne słówko po angielsku? Wypróbuj wtyczki słownikowe w przeglądarkach

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2018-10-23 18:00
Prowadzący:
Czas trwania:
01:05 min.
Udostępnij:

Kiedy czytamy w internecie dużo treści w obcym języku i trafimy na słowo nieznane, męczące jest przecież przeklikiwanie się do innej zakładki, żeby znaleźć tłumaczenie, bo spowalnia lekturę i rozprasza. Rozwiń »

Lepiej zainstalować do przeglądarki wtyczki słownikowe, które przetłumaczą słówko czy fragment tekstu na bieżąco, bez konieczności przeklikiwania się między zakładkami. Można zainstalować sobie wersję znanego Google translate, ale można też wypróbować np. Intranslator - mniej elegancki, ale za to z możliwością korzystania z innego niż googlowski słownika czy np. rezerwokontekst, który jak nazwa wskazuje, pokazuje słówka w tłumaczeniu i w kontekście, co czasem dla odpowiedniego zrozumienia jest kluczowe.

Po instalacji, kiedy czytamy tekst i trafiamy na nieznane słowo, po prostu klikamy na nie dwukrotnie i pojawia się jego odpowiednik po polsku, a szczegóły ustawiamy w ustawieniach. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik technologiczny TOK FM. Karolina Głowacka, dzień dobry. Kiedy czytamy w internecie dużo treści w obcym języku i trafimy na słowo nieznane, męczące jest przecież przeklikiwanie się do innej zakładki, żeby znaleźć tłumaczenie, bo spowalnia lekturę i rozprasza. Rozwiń »
Lepiej zainstalować do przeglądarki wtyczki słownikowe, które przetłumaczą słówko czy fragment tekstu na bieżąco, bez konieczności przeklikiwania się między zakładkami. Można zainstalować sobie wersję znanego Google translate, ale można też wypróbować np. Intranslator - mniej elegancki, ale za to z możliwością korzystania z innego niż googlowski słownika czy np. rezerwokontekst, który jak nazwa wskazuje, pokazuje słówka w tłumaczeniu i w kontekście, co czasem dla odpowiedniego zrozumienia jest kluczowe.

Po instalacji, kiedy czytamy tekst i trafiamy na nieznane słowo, po prostu klikamy na nie dwukrotnie i pojawia się jego odpowiednik po polsku, a szczegóły ustawiamy w ustawieniach.

Do usłyszenia.

Przewodnik technologiczny TOK FM.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA